روستای کلاچی | با عجیب‌ترین روستای جهان آشنا شوید + بهمن 1401

روستای کلاچی | با عجیب‌ترین روستای جهان آشنا شوید + بهمن 1401

گاهی اوقات وجود یک پدیده طبیعی یا جاذبه‌ای دیدنی می‌تواند توجه شما را به‌سمت مکانی جلب کند اما این بار موضوع درباره یک بیماری است! هیچ‌کس نمی‌داند چه به روز اهالی این روستا آمده است.

روستای کلاچی

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنان این روستا، یکباره به خواب می‌روند. این مردمان انگار هیچ کنترلی روی زمان خواب خود ندارند. آن‌ها به‌صورت کاملا ناگهانی به خواب فرو می‌روند و چند روز بعد بیدار می‌شوند. با مجله گردشگری دلتا، با روستای اسرارآمیز کلاچی آشنا می‌شوید.

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

بهار سال ۲۰۱۳، به‌صورت ناگهانی سر و کله‌ این بیماری عجیب پیدا شد. این بیماری تا به امروز ۱۵۰ نفر از ۶۰۰ تن اهالی این روستا را مبتلا کرده است. این اختلال به بیماری «خواب ناگهانی» معروف است و اتفاقات عجیبی را رقم می‌زند. مثلا یکی از ساکنان روستای کلاچی در کنار همسرش در حال موتورسواری بود. او به‌طور ناگهانی خوابید و تا سه روز هم از خواب بلند نشد.

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند، روستای کلاچی

در روستای کلاچی چه خبر است؟

روستای کلاچی، روستایی دورافتاده در کشور قزاقستان است. تا مدت‌ها هیچ‌کدام از مسئولان نمی‌دانستند که در این روستا چه خبر است. کسانی هم که خارج از این روستا زندگی می‌کردند، از وضعیت اهالی خبر نداشتند. تا اینکه پای این بیماری به خارج از روستا باز شد. پزشکان بسیاری، داوطلبانه به‌سمت این روستا رفتند تا علت این بیماری را کشف کنند. آن‌ها آزمایش‌های زیادی را انجام دادند اما به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند. این بیماری همه محققان و دانشمندان را با علامت سوالی بزرگ روبه‌رو کرده است.

در روستای کلاچی چه خبر است؟

نتیجه تحقیقات چه بود؟

پرس‌وجو از اهالی روستا، دانشمندان را با اطلاعات جالبی روبه‌رو کرد:

  • حمله خواب، الگوی مشخصی ندارد.
    همه سنین به‌طور مساوی به این بیماری مبتلا می‌شوند.
    مبتلایان در بازه سنی ۱۴ تا ۷۶ سال قرار دارند.
    هیچ ارتباطی بین محیط زیست و این بیماری وجود ندارد.

در نهایت پزشکان از رسیدن به راه‌حل ناامید شدند. آن‌ها نتیجه گرفتند که باید مردمان روستای کلاچی از این روستا بروند. تعداد زیادی از اهالی قدیمی روستا، دوست ندارند اینجا را ترک کنند حتی اگر به‌طور ناگهانی به خواب بروند. امروزه تعداد کمی از اهالی، در این محل زندگی می‌کنند. اکثریت ساکنان به روستاهای بزرگ‌تر و با امکانات بیشتر نقل مکان کرده‌اند.

جهانگردی

پیشنهاد مطالعه: برای خواندن مطالب بیشتر به حمام علیقلی آقا، جاذبه گردشگری اصفهان مراجعه کنید.
نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *