جزیره پاوگلیا ایتالیا | جزیره ارواح | جزیره نفرین شده | جزیره پاوگلیا + بهمن 1401

جزیره پاوگلیا ایتالیا | جزیره ارواح | جزیره نفرین شده | جزیره پاوگلیا + بهمن 1401

در دنیا مکان‌های زیبای زیادی هست که با وجود همه جذابیت‌ها کسی حاضر به سفر به آن‌ها نمی‌شود. بسیاری از این نقاطی که به‌صورت متروک رها شده‌اند جزیره هستند و مردم به آن‌ها به چشم جایی مخوف و ترسناک نگاه می‌کنند.

جزیره پاوگلیا ایتالیا

احتمالا داستان انسان‌های نفرین‌شده و یا خانه، جاده، قصر و جزیره‌های نفرین‌شده را شنیده‌اید که یا افسانه‌ای بودند و یا واقعی! جزیره پاوگلیا ایتالیا واقع در دریای مدیترانه هم در فهرست نفرین‌شده‌ها قرار دارد. با مجله گردشگری کوبههمراه باشید تا این جزیره را بیشتر بشناسیم!

جزیره نفرین شده

 

جزیره پاوگلیا ایتالیا جزیره نفرین شده

جزیره پاوگلیا یکی از ۱۶۶ جزیره کوچک در تالاب ونیز است که در آن سوی سواحل شرقی شمال ایتالیا قرار دارد. در گذشته‌های دور این جزیره شلوغ بود اما حوادثی این سرنوشت تلخ و مخوف را برایش رقم زد.

سرگذشت جزیره با قربانیان طاعون گره خورده است و این بیماری جزیره را به این حال و روز انداخته است. مردم بومی به آن، جزیره ارواح می گویند. آنها اعتقاد دارند که اینجا توسط ارواح نفرین شده است و با رفتن به آنجا گرفتار این ارواح می‌شوند.

جزیره پاوگلیا و طاعون

اولین محل قرنطینه در یکی از جزیره‌های کوچک تالاب به اسم Lazzaretto Vecchio درست شد. در هنگام کندوکاو این جزیره، باستان‌شناسان حدود ۱۵۰۰ اسکلت را از درون چاه‌هایی بیرون آوردند که قربانیان طاعون در گذشته در آن‌ها دفن شده بودند.

کارشناسان معتقدند که همچنان هزاران اسکلت دیگر در جزیره پاوگلیا ایتالیا دفن هستند.

ساخت بیمارستان قرنطینه در جزیره

مردم ونیز از این اتفاق درس‌های زیادی گرفتند. آن‌ها فهمیدند که این بیماری چگونه منتشر می‌شود و چطور مردم و کشتی‌ها بیماری طاعون را به این محل آورده‌اند. مسئولان فهمیدند که افراد بیمار باید از مردم سالم جدا شوند.

برای همین دو چاه بزرگ را برای نگهداری از اجساد در دو محل خارج از شهر در نظر گرفتند. تعداد مرده‌ها روز به روز بیشتر می‌شد و این دو چاه خیلی زود پر شدند. سپس آن‌ها تصمیم گرفتند تا برای کنترل تعداد مرده‌ها، اجساد را به دو جزیره منتقل کنند.

در اوایل دهه ۱۴۰۰ ونیزی‌ها بیمارستانی را درست کردند که مخصوص قرنطینه افراد بیمار یا مستعد بیماری بود.

سرنوشت جزیره پس از اپیدمی طاعون

اتفاق‌های مخوف جزیره با تمام شدن اپیدمی طاعون تمامی نداشت!

در اوایل دهه ۱۹۲۰، دولت تصمیم گرفت از این بیمارستان برای نگهداری بیماران روانی استفاده کند. با گذشت زمان داستان‌های ترسناکی درباره شکنجه این بیماران و انجام آزمایشات عجیب بر روی آن‌ها به بیرون درز پیدا کرد.

بعضی‌ها می‌گفتند دکتر این بیمارستان مجبور به خودکشی شد تا از مسئولیت‌هایی که بر عهده‌اش بود فرار کند. بعضی‌ها هم اعتقاد داشتند که ارواح کسانی که این دکتر آن‌ها را شکنجه داده بود این مرد را به دام انداختند.

کارکنان این بیمارستان و بیماران در نهایت در سال ۱۹۶۸ این محل را ترک کردند و هیچ کسی در این ساختمان نماند بجز ارواح افرادی که در اثر شکنجه مرده بودند!

جزیره پاوگلیا

پیشنهاد مطالعه: مطلب در این روستا ناپدید خواهید شد را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *