ایده های مینیمالیستی آشپزخانه + بهمن 1401

ایده های مینیمالیستی آشپزخانه + بهمن 1401

اگر در عصر شلوغ جهان کنونی به دنبال طرح‌هایی برای دکوراسیون منزل خود هستید، که آرامش را مهمان لحظه‌هایتان کند، از این سبک طراحی آشپزخانه غافل نشوید.

ایده های مینیمالیستی آشپزخانه

با ایده‌ های مینیمالیستی آشپزخانه، فضای آشپزخانه شما در عین سادگی و زیبایی، رنگ و بویی لوکس و مدرن به خود خواهد گرفت. مجله اینترنتی کوبههمیشه تلاش کرده بهترین ایده‌ها را به شما برای تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان ارائه دهد، در این مقاله نیز با یک پیشنهاد جذاب به سراغ شما آمده است.

ایده های جذاب آشپزخانه

جذاب‌ترین ایده‌ های مینیمالیستی آشپزخانه

زندگی‌های پر مشغله جهان کنونی انسان را مجاب به روی‌آوردن به‌سادگی کرده است. انسان امروزی برای رهایی ذهنش از استرس‌ها و تنش‌های خارج از خانه، به دنبال دکوراسیون‌های داخلی ساده اما درعین‌حال لوکس می‌رود. ایده‌ای که به معنای واقعی درون منزل را از هرچه شلوغی غیرضروری است رها می‌سازد. در اینجا برای ایده‌های مینیمالیستی آشپزخانه چند پیشنهاد جذاب و برتر به شما هدیه می‌دهیم.

طراحی آشپزخانه یکپارچه سفید

اگر از آشپزخانه‌های درهم‌برهم فراری هستید، این ایده مناسب شماست. هرچه رنگ سفید بیشتر و استفاده از سایر رنگ‌های کمتر باشد، آشپزخانه یکپارچه‌تر و روح‌نوازتر می‌شود. اگر قصد استفاده از رنگی به جز رنگ سفید را دارید، حتما سراغ رنگ‌های خنثی و بسیار کم‌رنگ بروید. این ایده یکی از ماندگارترین ایده‌ های مینیمالیستی آشپزخانه است که هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و همیشه جذابیت خاصی دارد.

تمرکز روی زیباترین مواد ممکن

یکی از زیباترین متریال‌هایی که برای دیزاین آشپزخانه‌ای مینیمالیستی استفاده می‌شود، سنگ مرمر است. سنگ‌های مرمر دارای نقوش و رنگ‌های فوق‌العاده‌ای هستند که تقریبا در تمامی سطوح قابل استفاده‌اند. از این متریال می‌توان در ساخت میز آشپزخانه، روی کابینت‌ها و حتی کف‌پوش‌ها هم بهره برد درحالی‌که ترکیب آن با چوب و ام‌دی‌اف هم می‌تواند بافت و شخصیت خاصی به آشپزخانه شما ببخشد.

از جذابیت طرح‌های تک‌رنگ غافل نشوید

در ایده های مینیمالیستی آشپزخانه تازگی، زیبایی، شیکی و مدرن بودن آشپزخانه سفید غیر قابل انکار است. اما به یاد داشته باشید چنین آشپزخانه‌ای رسیدگی مداوم نیز نیاز دارد. اگر نمی‌توانید هر روز آشپزخانه خود را تمیز و سطوح چرب را پاک کنید، پس سراغ سایر رنگ‌ها به‌خصوص رنگ‌های تیره بروید. برای بخشیدن ظرافت بیشتر به چنین رنگ‌هایی می‌توانید از روکش‌های لاکی براق، مات یا حتی نیمه براق بهره ببرید.

تاثیر مواد پایدار و سازگار با محیط در قلب آشپزخانه

پیچیدن حس جاودانگی به تاروپود آشپزخانه‌های مینیمالیستی تنها با استفاده از متریال‌های پایدار و سازگار با محیط‌زیست یا مواد بازیافت شده، امکان‌پذیر است. در ایده‌های مینیمالیستی آشپزخانه برای آن‌ها که می‌خواهند به طرح آشپزخانه مدرن خود اصلت و شخصیت ببخشند یا میراث یک خانه سنتی را تقویت کنند، مواد تغییر کاربری داده شده، جایگاه ویژه‌ای دارند. آینه‌های عتیقه، کاشی‌های بازسازی شده و روکش‌های چوبی بازیافت شده از بهترین متریال‌های قابل استفاده برای این کار هستند.

ایده های مینیمالیستی آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه:اتاق پذیرایی خود را تنها با این چند روش زیبا سازید را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *