چند روش برای داشتن خانه مرتب + بهمن 1401

چند روش برای داشتن خانه مرتب + بهمن 1401

آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که همیشه با مرتب نبودن خانه خود درگیر هستید؟ آیا همیشه خانه‌ای شلخته دارید؟ این مقاله برای شماست، از دست ندهید.

خانه مرتب

برای برخی افراد داشتن یک خانه مرتب و تمیز گاهی حتی برای یک ساعت امیدی واهی و آرزویی دست‌نیافتنی است. مجله اینترنتی کوبهدر این مقاله از بخش دکوراسیون خود تصمیم دارد چند راهکار ساده برای داشتن خانه‌ای مرتب و تمیز به شما ارائه دهد، با ما همراه بمانید.

راز داشتن یک خانه مرتب چیست؟

نگهداری از یک خانه مرتب برای برخی افراد مانند یک خیال است. مشکل معمولا مدت زمانی است که طول می‌کشد تا در فهرست کارهای نظافتی خود را بچینید که شامل کارهای پیش پا افتاده بسیار زیادی مانند شستن ظرف‌ها و تمیزکردن لباس‌ها است. شما مجبور نیستید ساعت‌ها را صرف مرتب‌کردن وسایل خود کنید. طراحان دکوراسیون داخلی عقیده دارند اگر بخواهید فقط ۱۰ دقیقه در روز را به ‌طور جدی به تلاش خود اختصاص دهید، می‌توانید به‌سرعت و بسیار کارآمد یک خانه مرتب و تمیز داشته باشید.

خانه تمیز و مرتب

چند کار را باهم انجام بدهید

اولین کار برای داشتن خانه مرتب این است که چند کار را هم‌زمان باهم انجام دهید. به‌عنوان مثال وقتی لباس‌ها در لباسشویی است جاروبرقی بکشید. یا مثلا وقتی زیر دوش هستید یک اسکاچ بردارید و به درودیوار حمام بکشید. مهم‌ترین نکته این است که دریابید کدام کارها را می‌توان به‌صورت نصفه و هم‌زمان باهم انجام داد.

در حین راه رفتن تمیزکاری کنید

راه ساده دیگر برای داشتن خانه مرتب این است که در حین راه‌رفتن در منزل وسایل اضافه را از سر راه بردارید و هرکدام را برجای خودش قرار دهید. آشپزخانه یکی از آشفته‌ترین مکان‌های خانه شماست.

خانه کوچک

هیچ‌چیز بدتر از لکه‌های غذای پخته شده در مایکروویو، فر و ظروف و پیش‌خوان‌های شما نیست. تا زمانی که شام در فر است قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها را بشویید و به بعد موکول نکنید. اگر چند دقیقه بعد از غذاخوردن وقت بگذارید تا لکه‌های سطحی تازه و ریخته‌شده را قبل از تبدیل‌شدن به لکه دائمی پاک کنید، در درازمدت در وقت شما صرفه‌جویی می‌شود.

آخر شب‌ها وسایل را برجای خودشان قرار دهید

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای داشتن خانه مرتب این است که هر شب قبل از رفتن به رختخواب دستی به سر و روی خانه بکشید. به‌عنوان مثال لباس‌های کثیف را در لباسشویی قرار دهید، ظرف‌های شسته شده را از روی سینک بردارید و لباس‌های شلخته را در کمد قرار دهید.

قفسه بندی کمدها

یک روز در هفته را به اتاق خاصی اختصاص دهید

شاید تمیزکردن تمام خانه در یک روز کار سخت و وقت‌گیر باشد؛ اما اگر  هر روز را به تمیزکردن یک اتاق یا بخشی از خانه اختصاص دهید کارها زودتر پیش می‌رود و این‌گونه کل خانه همیشه به هم ریخته نیست. سازمان‌دهی ذهنی گاهی اوقات نیمی از نبرد در نظافت و نگهداری خانه است.

باکس لباس

پیشنهاد مطالعه: مطلب بابابزرگ‌ها عاشق این سبک دکوراسیون هستند! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *