مجازات دودی کردن شیشه خودرو  + بهمن 1401

مجازات دودی کردن شیشه خودرو  + بهمن 1401

یکی از سوالاتی که پرسیده می‌شود آن است که آیا دودی کردن شیشه خودرو در قانون جرم‌انگاری شده است؟ اگر جرم است چه مجازاتی دارد؟

دودی کردن شیشه خودرو

در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهبه سراغ جرم دودی کردن شیشه خودرو می‌رویم. از نظر قانون و قانون‌گذار فضای داخلی ماشین حریم شخصی است همچنین قوانین وضع شده دراین‌رابطه به دلیل امنیت خود افراد است.

در قانون مجازات، معیار و میزانی مشخص برای درصد دودی کردن شیشه خودرو بیان نشده است. اگر دودی کردن شیشه خودرو در حدی باشد که مامورهای راهنمایی‌ورانندگی داخل خودروی شما را نبینند، می‌توانند برای رفتار شما جرم‌انگاری کرده و اعمال قانون کند.

مجازات دودی کردن شیشه خودرو شخصی چیست؟

مجازات جرم دودی کردن شیشه خودرو شخصی در شهرهای بزرگ پنجاه و دو هزار و پانصد هزار تومان و در شهرهای دیگر سی و یک هزار و پانصد هزار تومان است.

نکته مهم آن است که مأموران نیروی انتظامی می‌توانند تا رفع‌کردن شیشه‌های دودی خودرو به‌دفعات متوالی حتی در یک روز آن خودرو را جریمه کنند؛ بنابراین هیچ محدودیتی تا رفع اثر از برچسب‌های دودی وجود ندارد. افراد بعد از مجازات شیشه دودی، ملزم به اصلاح شیشه خودروی خود هستند.

مجازات دودی کردن شیشه خودرو شخصی چیست؟

به چه علت دودی کردن شیشه خودرو شخصی جرم است؟

هر عاملی که باعث درست دیده‌نشدن داخل خودرو توسط پلیس راهنمایی‌ورانندگی از فاصله ۳ متری شود، مجازات شیشه دودی و جریمه به دنبال دارد. برای مثال پلیس باید از فاصله ۳ متری قادر به دیدن راننده مشغول خوردن یا صحبت با تلفن همراه  باشد. از دید قانون از دلایلی که دودی کردن شیشه خودرو اهمیت به‌سلامت شهروندان است. همچنین پررنگ بودن شیشه‌های خودرو باعث اختلال دید راننده است.

با  قوانین سخت‌گیرانه  پلیس راهنمایی‌ورانندگی می‌توان  از سلامت سرنشینان خودرو اطمینان حاصل نمود. از وقوع جرم و جنایت پیشگیری کرد و از خطرات احتمالی جلوگیری کرد.

به چه علت دودی کردن شیشه خودرو شخصی جرم است؟

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی مطلب سهم دختر از حقوق پدر فوت شده طبق قانون جدید را مطالعه کنید.نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *