خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲ | + بهمن 1401

خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲ | + بهمن 1401

این شهرها در عین اینکه به نسبت سایر شهرها در نوروز خلوت هستند اما همچنان به دلیل وجود جاذبه‌های گردشگری فراوان گزینه بسیار مناسبی برای سفر نوروزی به حساب می‌آیند.

خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲

بر خلاف بسیاری از مردم که در عید نوروز به دنبال جنب و جوش هستند و از شلوغی دم عید لذت می‌برند، عده‌ای نیز به دنبال مکانی خلوت و با آرامش می‌گردند تا تعطیلات نوروز خود را در آنجا سپری کنند. البته چیدن برنامه چنین سفری می‌تواند دلایل دیگری به غیر از کسب آرامش مانند تفریح، استراحت یا حتی کار در محیطی آرام نیز داشته باشد. با مجله گردشگری کوبههمراه باشید تا در این مطلب به معرفی خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲ بپردازیم.

خلوت‌ترین شهرهای ایران کدام است؟

عید نوروز فرصت مناسبی برای سفر رفتن است. بسیاری از مردم ایران از تعطیلات عید نوروز نهایت استفاده را می‌برند و به شهرهای مختلف سفر می‌کنند.

ایران گردی

معرفی استان ایلام از خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲

استان ایلام در مناطق کوهستانی غرب ایران یکی از خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز به شمار می‌رود. در زمان‌های گذشته ایلام ییلاق مردم عشایر بوده است. به همین دلیل هنوز هم می‌توانید نشانه‌های سنتی قدیم را در شهر مشاهده کنید. یکی از اصلی‌ترین نمادهای کسب آرامش،‌ کوه و کوهنوردی است. در ایلام و تعطیلات نوروز نیز می‌توانید به کبیر کوه سری بزنید و از جاذبه‌های دیدنی آن لذت ببرید.

از دیگر جاذبه‌های ایلام که می‌تواند به شما در کسب آرامش کمک کند،‌ دریاچه دوقلو نام دارد. در استان ایلام غاری به نام غار خفاش وجود دارد. بازدید از داخل غار برای مسافران و گردشگران امکان پذیر نیست اما می‌توانید در دشت‌های اطراف غار بشینید و از منظره پرواز خفاش‌ها در دل آسمان لذت ببرید. غار خفاش در روستای گل سنگ نگاره قرار دارد که قدمتش به ۳ هزار سال قبل باز می‌گردد!

شهرهای ایران در نوروز

استان چهار محال و بختیاری

استان چهار محال و بختیاری نیز جز خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز است. به این استان،‌ بام ایران نیز گفته می‌شود. آب و هوای این استان معتدل است و به‌خصوص در فصل بهار بسیار دل‌انگیز به حساب می‌آید. جالب است بدانید که نام این استان از اقوام چهار محال و بختیاری که به نوعی لر محسوب می‌شوند گرفته شده است. برای دیدن مطالب نوروزی بیشتر برای سفر نوروزی یزد بهتر است یا اصفهان؟ را بخوانید.

استان خراسان شمالی یکی از خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز ۱۴۰۲

استان خراسان شمالی جز استان‌های شمال شرق ایران به شمار می‌رود و دارای مناطق طبیعی بکر و دست‌نخورده‌ای است که کمتر نیز شناخته شده هستند. از همین رو جزء خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز به شمار می‌رود. مرکز استان خراسان شمالی بجنورد است. این استان دارای مکان‌های دیدنی بسیار زیادی است و به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد سفر به یکی از شهرهای ایران را دارید حتما این استان را انتخاب کنید.

نقاط دیدنی ایران

خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز  ۱۴۰۲| استان کرمان

استان کرمان یکی از خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز به شمار می‌رود. جالب است که جمعیت این استان مابین شهرهای جنوبی و جنوب شرقی از بیشترین میزان برخوردار است. جاذبه‌های تاریخی و قدیمی این استان به قدری زیاد است که بعید است بتوانید همه آن‌ها را یک سفر ببینید. به عنوان مثال یکی از اصلی ترین جاذبه‌های استان کرمان گنبد جبلیه است. با بررسی کتیبه‌های درون گنبد مشخص شده است که این گنبد قدمتش به قرن ۴ هجری برمی‌گردد. این گنبد در سال ۸۳ مورد بازسازی قرار گرفته است.

خلوت ترین نقاط ایران در نوروز ۱۴۰۲

شهر خرم آباد؛ بهترین انتخاب برای سفرهای نوروزی خاطره‌انگیز

شهر خرم آباد یکی از زیباترین شهرهای ایران به شمار می‌رود. جاذبه‌های بکر و طبیعی خرم آباد بسیار چشم‌نواز و دیدنی هستند. جالب است که این شهر نیز جز خلوت ترین شهرهای ایران در نوروز به شمار می‌رود. آبشار، کوه و چشمه‌های آب از جاذبه‌های اصلی خرم آباد محسوب می‌شوند. به عنوان مثال دریاچه کیو در شهر خرم آباد را می‌توانیم به عنوان یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران نام ببریم.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از ایرانگردی سوباتان، بهشت ناشناخته در ایران را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *