خانه تکانی اتاق خواب | خانه تکانی عید نوروز + بهمن 1401

خانه تکانی اتاق خواب | خانه تکانی عید نوروز + بهمن 1401

خانه تکانی اتاق خواب برای عید نوروز ریزه کاری‌های زیاد دارد. اتاق خواب یکی از آن بخش‌های مهم خانه است که تمیز کردن آن معمولاً در ابتدای لیست خانه تکانی عید قرار دارد.

خانه تکانی اتاق خواب
خانه تکانی اتاق خواب برای عید نوروز ریزه کاری‌های زیاد دارد. اتاق خواب یکی از آن بخش‌های مهم خانه است که تمیز کردن آن معمولاً در ابتدای لیست خانه تکانی عید قرار دارد. در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهبه معرفی ساده ترین راه خانه تکانی اتاق خواب می‌پردازیم.

خانه تکانی اتاق خواب

معمولاً جزئیات این اتاق زیاد است. از آنجایی که کمد لباس و لوازم آرایشی نیز در همین اتاق قرار دارند، لازم است ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب را بلد باشید تا یک خانه تکانی اصولی و سریع را تجربه کنید. یک اتاق خواب نامرتب می تواند به استرس روزانه اضافه کند، باعث اضطراب شود و حتی کیفیت خواب شما را نیز مختل کند. با نزدیک شدن به عید نوروز خانه تکانی‌ها آغاز می‌شود و یکی از محل‌هایی که باید خانه تمیز و مرتب شود، اتاق خواب‌ها هستند.

تمیز کردن سطوح را فراموش نکنید

در این مرحله برای گردگیری سطوح اتاق خواب به یک اسپری تمیز کننده و شیشه پاک‌کن احتیاج دارید. با کمک پارچه همه بخش‌های میز، بدنه و پایه تخت، آینه و هر آن چیزی که در اتاق دارد را تمیز کنید. آینه‌ها را حتماً با یک پارچه میکروفیبر تمیز و با یک شیشه پاک‌کن پاک کنید. تمیز کردن مجسمه، آباژور، قاب عکس و لوازم ریز را نیز فراموش نکنید. اگر به نردبان دسترسی دارید، بعد از قطع کردن برق، لوستر اتاق خواب را نیز تمیز کنید. هنگام تمیز کردن لوستر برای اینکه خاک روی لوستر روی زمین نریزد، می‌توانید زیر آن یک پارچه پهن کنید و بعد لوستر را تمیز کنید.

روتختی و روبالشتی‌ها

بعد از تمیز کردن کمد لباس‌ها، نوبت به تخت خواب می‌رسد. شاید جزو آن دسته از افرادی باشید که هر شب دوش می‌گیرید و یا مراقب تمیز بودن روبالشتی و روتختی‌تان هستید. اما از مهم‌ترین نکات و ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب این است که ملحفه‌ روتختی و روبالشتی باید به طور مرتب عوض شود. پس روکش بالشت‌ها و روتختی‌تان را جدا کنید و یک دست روبالشی و روتختی جدید روی آن قرار دهید.

خانه تکانی اتاق خواب

لوازمی که احتیاج ندارید را در کارتن جداگانه قرار دهید

احتمالاً در حین مرتب کردن اتاق خواب به لوازم زیادی برمی‌خورید که سال‌ها است از آن‌ها استفاده نکرده‌اید یا فکر می‌کنید دیگر به آن‌ها احتیاجی ندارید. یکی از ترفندهای خانه تکانی اتاق خواب این است که همه کتاب‌هایی که در گوشه کتابخانه خاک می‌خورند و لباس‌هایی که دیگر اندازه‌تان نیستند را داخل یک کارتن مشخص قرار دهید.

پرده‌های اتاق خواب

حداقل سالی یک بار و یا در برخی مواقع دو سال یک بار پرده‌ها را جدا کنید و بشویید. چنانچه پرده‌های شما جنس ضخیمی دارند تمیز کردن آن راحت‌تر است. اگر در خانه بخار شوی دارید، می‌توانید برای تمیز کردن پرده‌ها از بخار شوی استفاده کنید. اگر هم گرد و خاک جزئی روی پرده‌ها ایجاد شده می‌توانید با کمک سری پرزدار بلند جارو برقی سطح پرده را با مکش پایین، جاروکشی کنید.

کمد لباس‌ها

بهترین روش برای شروع خانه تکانی اتاق خواب این است که ابتدا همه لباس‌های کمد لباستان را تخلیه کنید. یک پارچه نم‌دار تمیز بردارید و داخل کمد و کشوها را کاملاً تمیز کنید. حالا همه لباس‌ها را به صورت مرتب تا کنید یا روی جالباسی آویزان کنید و داخل کمد قرار دهید.

توجه داشته باشید که لباس‌های بافتنی و خیلی ضخیم در فصل بهار دیگر کاربردی برایتان ندارند. آن‌ها را در یک کمد یا ساک جداگانه قرار دهید. می‌توانید برای روزهای سرد چند ژاکت در کمد خود کنار بگذارید. سعی کنید لباس‌های خانگی را در کمد جداگانه‌ای از لباس‌های مهمانی قرار دهید تا راحت‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

خانه تکانی اتاق خواب

پیشنهاد مطالعه: مطلب کاشی‌های سرویس بهداشتی را برق بیندازید! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *