باغ جادویی تارمین تایلند، باغی اسرارآمیز از دنیای افسانه‌ها + بهمن 1401

باغ جادویی تارمین تایلند، باغی اسرارآمیز از دنیای افسانه‌ها + بهمن 1401

یکی از زیباترین و روح‌بخش‌ترین مناظری که چشم انسان‌ها می‌تواند ببیند، منظره باغ‌های سرسبز و پر طراوت در سراسر این کره خاکی است. باغ جادویی تارمین تایلند یکی از این باغ‌های زیبا و روح‌بخش است که شما را به دنیایی ماورای تصورات انسانی می‌برد.

باغ جادویی تارمین تایلند مکانی اسرارآمیز است

یکی از شگفت‌انگیزترین باغ‌ها در سراسر دنیا، باغ جادویی تارمین تایلند است که مانند نگینی درخشان در بین تپه‌های سامویی چون گنجی ارزشمند مخفی شده است. مجله گردشگری در این مقاله سفری به دنیای عجیب این باغ جادوی دارد، تا آخر مقاله با ما همراه شوید.

باغ جادویی تارمین تایلند چگونه خلق شده است؟

باغ مخفی بودا، باغ‌های جادویی سامویی یا باغ جادویی تارمین تایلند همگی نام‌هایی است که برای یکی از عجیب‌ترین و جادویی‌ترین نقاط سرسبز تایلند به کار می‌روند. در بین تپه‌هایی سامویی، جایی در نزدیکی ساحل لامای در شهر سامویی، باغی عجیب  و اسرارآمیز وجود دارد که زیبایی آن به همراه مجسمه‌های جادویی سنگی‌اش هوش از سر شما خواهد برد.

در سال ۱۹۷۶ نیم تانگ سونگ کشاورزی که با نام نیم تارمین نیز شناخته می‌شد، در سن ۷۷ سالگی مسئول رسیدگی به باغی شد که بعدها به باغ جادویی تارمین تایلند شهرت یافت. نیم تارمین یکی از بزرگان خاندان تارمین بود که این باغ را از اجداد خود به ارث برده بود.

او که همیشه سودای ایجاد تغییر و تحولی شگرف در باغ را داشت، خیلی سریع دست‌به‌کار شد و شروع به ساخت مجسمه‌های عجیب و غریب سنگی در باغ کرد. تارمین شروع به ساخت مجسمه‌هایی از حیوانات، انسان‌ها و خدایان در حالت‌های مختلف کرد. بعضی از آنها را در حالت رقص و بعضی دیگر را در حالت نیایش تراشید.

نیم تارمین باغ جادویی تارمین تایلند را وقف بودا نمود به همین دلیل این باغ را با نام باغ مخفی بودا نیز می‌شناسند. آقای تارمین تا سن ۹۱ سالگی و کهولت سن مشغول خلق اثرهای جدید و شگفت‌انگیز دیگری در باغ خصوصی خانوادگی خود بود تا در این سن از دنیا رفت.

باغ سحرآمیز سامویی

در باغ جادویی تارمین تایلند دو مسیر زیبا وجود دارد که هر کدام زیبایی‌های خودش را به نمایش می‌گذارد

یک مسیر هموار و سهل با کف آسفالت شده و بتونی است.

مسیر دیگر در عین زیبایی که با گذر از میان‌کوه و رودخانه و جنگل شما را به کاوش در باغ فرامی‌خواند، اندکی سخت و ناهموار است.

گردشگران به دلیل جذابیت‌های خاصی که مسیر دوم دارد ترجیح می‌دهند که از این مسیر به‌سوی باغ بروند.

باغ مخفی بودا

باغ جادویی سامویی یا باغ جادویی تارمین تایلند مملو از درختان سرسبز، چشمه‌های زلال و مجسمه‌های سنگی شگفت‌انگیز است که تمامی مجسمه‌ها توسط نیم تارمین با تراشیدن سنگ‌های سخت ساخته شده‌اند. مجسمه‌ها موجودات اساطیری، حیوانات و انسان‌های مختلف را به تصویر می‌کشند و فضایی فانتزی در سراسر باغ ایجاد می‌کنند. مجسمه‌های سنگی و سیمانی این باغ در کنار آبشارها و آب‌نماهای ساختگی و معابد دست‌ساز همگی نشانی از آیین‌های مختلف تایلند دارند.

باغ مخفی بودا کجاست؟

باغ مخفی بودا در بالای تپه‌های داخل کوه سامویی پنهان شده است. برای رسیدن به آن باید به بالای آبشار تارنیم بروید. با قدم‌گذاشتن در باغ احساس می‌کنید وارد یک ‌دنیای جادویی شده‌اید، دنیایی که داخل یک قلعه زیبا و یا یک مکان متفاوت است.

مناظر باشکوه و مجموعه‌ غیرمعمولی از مجسمه‌های کوچک و مینیاتوری در میان جنگل‌های سرسبز قلب هر بیننده‌ای را نوازش می‌کند. آبشار و نهری که از میان باغ جادویی سامویی می‌گذرد، محیط اطراف باغ را خنک و آرام کرده است درحالی‌که همه این زیبایی‌ها در سایه شاخ و برگ‌های انبوه جنگل قرار دارند.

سخن آخر

بازدیدکنندگان باغ جادویی تارمین تایلند می‌توانند با ماجراجویی در مسیرهای پیچ‌درپیچ، گوشه‌های پنهان باغ را کشف کنند و آثار هنری رنگارنگ و تخیلی را ببینند و تحسین کنند. همچنین قدم‌زدن در طول رودخانه جاری در دل این باغ و نفس‌کشیدن در هوای تازه و خنک آن جانی دوباره به انسان می‌بخشد.

باغ جادویی تارمین تایلند یک جاذبه محبوب برای دوستداران هنر، علاقه‌مندان به طبیعت و کسانی است که به دنبال تجربه‌ای منحصر به فرد و جادویی در و چیانگ مای تایلند هستند. فضایی آرام و خلاقانه این باغ برای هرکس که درک عمیقی از هنر دارد، دلپذیر و دوست‌داشتنی است.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *