باغرودنیشابور | بهشت دره‌های بینالود + بهمن 1401

باغرودنیشابور | بهشت دره‌های بینالود + بهمن 1401

چشم‌انداز زیبا و چشمه‌های آب متعدد و هوای بسیار خوب باغرود نیشابور باعث شده این منطقه به یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری نیشابور در نزدیکی دامنه جنوبی قله بینالود بدل شود.

باغرود نیشابور از مراکز گردشگری طبیعی نیشابور است و در ۱۲ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد. دره‌ای که در آن رودخانه‌ای در جریان و اطراف آن پوشیده از درختان میوه است. اگر قصد سفر به نیشابور دارید، همراه مجله گردشگری کوبهاز این منطقه زیبا و چشم نواز ییلاقی نیز دیدن کنید.

باغرود

چشم انداز و امکانات

چشم انداز زیبا و چشمه‌های آب متعدد و هوای بسیار خوب باغرود نیشابور باعث شده این منطقه به یکی از مهمترین مناطق گردشگری نیشابور در نزدیکی دامنه جنوبی قله بینالود بدل شود. اردوگاه باغرود دارای امکانات فرهنگی از قبیل کتابخانه، سالن اجتماعات تابستانی، کارگاه های مختلف مهارتی، سینما و رصدخانه است. از امکانات ورزشی آن می‌توان به زمین چمن، استخر شنا، دریاچه قایقرانی و سایر رشته‌های ورزشی اشاره کرد. سالن های پذیرایی، درمانگاه، فروشگاه، مهمانسرا و کمپ‌های تابستانی از دیگر امکانات این مجموعه است.

نیشابور

سایر جاذبه‌ها

از دیگر جاذبه‌‌های گردشگری اردوگاه به سد بزرگ خاکی، دریاچه پرورش ماهی، باند پروازی هواپیمای گلایدر، مزارع زعفران، فضای سبز و پرورش گل و گیاه می توان اشاره کرد. ظرفیت پذیرش اردوگاه برای اردوهای یک روزه ۵۰۰۰ نفر و اردوهای چند روزه ۲۵۰۰ نفر است.

در مسیر و حتی پشت باغرود نیشابور نیز روستاهای دیگری چون «دربهشت»، «برف ریز» و … واقع شده‌است که دارای مناظر و مناطقی برای اقامت نیمروزی در فصل تابستان اند. به عنوان مثال اگر به کوهنوردی علاقه‌مندید، یکی از قسمت‌هایی که هواداران بسیار برای تماشا دارد «هفت غار» است که در همین مسیر جاده باغرود واقع شده است.

روستای برف ریز

شایان ذکر است که روستای «برف ریز» به دیده بان شهر نیشابور نیز معروف است. این منطقه از برف گیرترین مناطق است و به همین سبب  به آن برف ریز می‌گویند. همچنین مناظر زیبای کوهستانی و کوه‌های سر به فلک کشیده در شمال منطقه همواره میزبان  طبیعت دوستان و کوهنوردان مشتاق است.

دسترسی

برای رفتن به باغرود نیشابور در مسیر کمربندی جاده نیشابور-مشهد هنگامی که به میدان باغرود رسیدید،به سمت شمال ،جاده‌ای دو بانده قرار دارد به نام جاده باغرود که در انتهای آن اردوگاه و پس از آن روستای باغرود واقع شده‌ است.

اردوگاه شهید رجایی باغرود

پیشنهاد مطالعه: مطلب مرحومه ملکه الیزابت دوم شما را به دیدن این قلعه دعوت می‌کند! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *