ایده خلاقانه برای ساخت سینی در خانه + بهمن 1401

ایده خلاقانه برای ساخت سینی در خانه + بهمن 1401

حتما برای شما هم پیش آمده است که ظروف چینی و یا کاشی‌ها و سرامیک منزلتان شکسته شده باشد، این تکه‌ها را اصلا دور نریزید بلکه یک اثر هنری زیبا خلق کنید.

سینی با سرامیک شکسته

وسایل و اشیا شکسته همیشه‌‌ام دورریختنی نیستند، گاهی می‌توان از آن‌ها وسایل دکوراتیو زیبا یا وسایل کاربردی ساخت. مثلا ساخت سینی با سرامیک شکسته می‌تواند یک راهکار خلاقانه باشد. حتما می‌پرسید چگونه؟ با مجله اینترنتی کوبههمراه شوید تا به شما بگوییم چگونه!

چگونه سینی با سرامیک شکسته بسازیم؟

ساخت وسایل دکوراتیو و خلق آثار هنری زیبا با مواد دورریختنی به‌خصوص سرامیک‌های شکسته این روزها بسیار رواج یافته است. مثلا ساخت یک تابلوی هنری بی‌‎نظیر یا کوزه‌های زیبا و سینی‌های مدرن و شیک از تکه‌های شکسته سرامیک می‌تواند یک ایده خلاق دکوراسیونی باشد.

اگر برای شما هم پیش‌آمده که ظروف چینی یا کاشی‌ها و سرامیک‌های منزلتان شکسته و دلتان نیامده که آن‌ها را دور بیندازید پس حتما ایده ساخت سینی با سرامیک شکسته به درد شما خواهد خورد.

سینی سرامیک

بشقاب‌ها و ظروف ترک‌خورده و شکسته شده منزلتان را در پارچه‌ای بگذارید و با چکش به جان آن‌ها بیفتید! این‌گونه سرامیک‌ها به قطعات کوچک‌تر و ظریف‌تری تبدیل می‌شوند تا قابلیت استفاده‌شان برای ساخت سینی با سرامیک شکسته بالا رود.

با کاربن‌های رنگی طرح موردنظرتان را روی سینی بکشید. سپس قطعات شکسته شده را با یک چسب محکم مخصوص چسباندن سرامیک‌ها بچسبانید. مراقب باشید قطعات جوری کنار هم قرار بگیرند که کاملا با طرح کشیده شده منطبق باشند.

برای پر کردن لابه‌لای کاشی‌ها می‌توانید از کمی مخلوط پودر مل با گچ و آب را امتحان کنید. پودر مل، گچ و آب را باهم مخلوط کنید تا خمیری یک‌رنگ و یک‌دست ساخته شود سپس با این خمیر لابه‌لای کاشی‌ها را به کمک ماله پر کنید.

سرامیک شکسته

برای زیباتر شدن کارتان می‌توانید از قطعات سرامیک سفید استفاده کنید. این‌گونه که این قطعات را روی سینی یا دور بقیه‌ سرامیک‌ها بچینید و یک طرح زیبای دلخواه بسازید. می‌توانید پس از اتمام کارتان سرامیک‌های سفید را با قلم‌مو رنگ‌آمیزی کنید.

برای بهتر دیده‌شدن طراحتان راحت‌ترین و حرفه‌ای‌ترین کار این است که با قلم‌مو و رنگ اکریلیک طرحتان را دورگیری کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا هنگام رنگ‌آمیزی طرح تمیزتر و زیباتر دیده شود.

در نهایت چسباندن مهره‌ها یا مرواریدهای رنگی باعث می‌شود که ساخت سینی با سرامیک شکسته شما کامل شود درحالی‌که زیباترین سینی ممکن را ساخته‌اید.

ایده خلاقانه سینی

پیشنهاد مطالعه: مطلب این ۵ نقطه از کثیف‌ترین نقاط خانه شما هستند را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *