2 روش طرز تهیه آلبالو خشک بازاری در خانه+ ویدئو

2 روش طرز تهیه آلبالو خشک بازاری در خانه+ ویدئو + بهمن 1401

برای درست کردن یک آلبالو خشک خوشمزه، حتما نیازی نیست که به حیاط یا پشت‌بام دسترسی داشته باشید، می‌توانید از این روش تهیه آلبالو خشک استفاده کنید.

طرز تهیه آلبالو خشک

یکی از جذابیت فصل تابستان استفاده از میوه‌های متنوع است که خواص بسیاری دارد و شما می‌توانید آن‌ها را خشک کرده و در فصل زمستان نیز از آن استفاده کنید؛ آلبالو خشک یکی از همین میوه‌های جذاب است که به روش‌های مختلفی می‌توان آن را خشک کرد؛ به همین دلیل در این مطلب از دلتامگ قصد داریم راحت‌ترین روش طرز تهیه آلبالو خشک را به شما آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

خواص آلبالو خشک برای بدن

قبل از آنکه به نحوه درست کردن آلبالوخشک بپردازیم، لازم است که با فواید آلبالو خشک آشنا شوید تا بتوانید برای درمان بسیاری از بیماری‌های خود از این خوراکی خوشمزه استفاده کنید. برخی از این فواید عبارتند از:

جلوگیری از بیماری قلبی

باتوجه به مقادیر بالای ویتامین‌‎هایی مانند پتاسیم، ویتامین C، ویتامین  B کمپلکس و پکتین در آلبالو خشک، می‌تواند بدن را در برابر بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری قلبی و سرطان مقاوم کند و سطح کلسترول خون را کاهش دهد؛ بنابراین اگر مشکل قلبی دارید، خوردن این خوراکی خوشمزه را در وعده‌های غذایی خود قرار دهید.

طرز تهیه آلبالو خشک و خواص آن برای بدن

خوابی آرام با خوردن آلبالوخشک

اگر در طول شب با مشکل کمبود خواب مواجه هستید، به جای خوردن قرص‌های شیمیایی که در دراز مدت برای بدن مضر هستند، هرشب قبل از خواب مقداری آلبالو خشک مصرف کنید؛ به دلیل وجود مقادیر زیادی ملاتونین در آلبالو، هورمون بدن را تنظیم کرده و خوابی آرام را به شما هدیه می‌دهد.

 آلبالو خشک مسکنی قوی برای تسکین درد

آلبالو خشک به دلیل دارا بودن مقدار بسیار زیاد آنتی‌اکسیدان به تسکین درد، آرتریت، و نقرس کمک می‌کند. بنابراین در صورت احساس درد در بدن، مقداری آلبالو خشک مصرف کنید.

تهیه آلبالو خشک

طرز تهیه آلبالو خشک به روش بازاری

روش‌های مختلفی برای خشک کردن آلبالو وجود دارد که شما متناسب با شرایط خانه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید؛ معمولا بسیاری از افراد برای طرز تهیه آلبالو خشک، آن‌ها در آفتاب پهن می‌کنند؛ اما اگر در آپارتمان زندگی می‌کنید و دسترسی به آفتاب مستقیم برای خشک کردن ندارید از این روش استفاده کنید:

طرز تهیه آلبالو خشک در فر

برای طرز تهیه آلبالو خشک به روش بازاری، می‌توانید از فر استفاده کنید؛ این روش خشک کردن بسیار ساده است تنها کافی است مراحل زیر را به درستی انجام دهید:

مرحله اول تهیه آلبالو خشکه در فر

در ابتدا آلبالو‌ها را شسته و کنار بگذارید. درون یک قابلمه مناسب آب و نمک بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب به جوش آید.

طرز تهیه آلبالو خشک در فر

مرحله دوم

بعد از اینکه آب به جوش آمد، در این مرحله از طرز تهیه البالو خشک، آلبالوها را درون یک سبد فلزی ریخته و به مدت ۱۰ ثانیه درون قابلمه قرار دهید و خارج کنید؛ توجه داشته باشید که پوسته آلبالوها نباید بترکد؛ وقتی که آلبالوها کمی خنک شد مجدد این روند را تکرار کنید.

مرحله سوم

در این مرحله آلبالو شما آماده خشک کردن است؛ در صورتی که می‌خواهید از فر برای خشک کردن استفاده کنید، اجازه دهید فر از قبل گرم شود؛ سپس سنی فر را بیرون آورده و روی آن را فویل بکشید؛ سپس آلبالوها را روی فویل چیده به گونه‌ای که روی یکدیگر تلنبار نشوند. حال وقت آن رسیده که آلبالو را به مدت ده دقیقه با دمای ۱۸۰ درجه درون فر قرار دهید.

مرحله پایانی​ طرز تهیه آلبالو خشک

بعد از گذشت ده دقیقه آلبالو‌ها را از فر درآورده کمی به آن نمک زده زیر و رو کنید و مجدد درون فر بگذارید؛ ( این روند را به مدت ۲ ساعت انجام دهید). بعد از گذشت این مدت زمان آلبالو خشکه شما آماده است و می‌توانید آن را درون ظرف درب‌دار نگهداری کنید.

طرز تهیه آلبالو خشک در آفتاب

طرز تهیه آلبالو خشک در آفتاب

بهترین روش تهیه آلبالو خشک، پهن کردن آن‌ها جلوی آفتاب است؛ برای استفاده از این روش نیز تمام مراحل بالا را به ترتیب انجام داده و در نهایت روی یک سینی بزرگ آلبالوها را پهن کرده و روی یک سطح بلند جلوی نور آفتاب قرار دهید. به طور کلی ۲ الی ۴ روز، خشک کردن آلبالوها زمان می‌برد؛ در این فاصله آلبالوها را زیرو رو کنید و نمک بزنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *