گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل را بشناسید

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل را بشناسید + بهمن 1401

استفاده از گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون، شادابی و پویایی فضا دارد.

گیاه آپارتمانی مقاوم در دکور منزل

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمان‌بر بوده و برای همه مقدور نباشد به همین سبب گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل که نیاز به مراقبت کمتری دارند طرفداران زیادی دارند. در این مطلب از کوبهمگ به معرفی چند مورد از مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی پرداخته‌ایم، با ما همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل از جمله عناصر تزیینی و طبیعی مهمی هستند که ما ایرانی‌ها علاقه زیادی به حضور همیشگی آن‌ها در خانه خود داریم.

رشته مروارید

نام دیگر این گیاه دانه تسبیحی بوده که به خاطر ظاهر آن است. دایره‌های سبز رنگ کوچک شبیه نخودهایی هستند که در ردیف‌های کوچک رشد می‌کند. این گیاه از خانواده گیاهان آبدار از آفریقای جنوبی است به همین سبب به راحتی خشکی و آب بسیار کم را تحمل می‌کند. برای نتایج بهتر، گیاه را در یک سبد آویز در آفتاب کامل قرار دهید.

دایره‌های سبز رنگ کوچک شبیه نخودهایی هستند که در ردیف‌های کوچک رشد می‌کند.

گیاهان هوازی

گیاه هوازی به این معنی است که به هیچ وجه به خاک نیاز ندارد. شما واقعا به آن آب نمی‌دهید. شما فقط یک بار در هفته پای آن را تر می‌کنید و به دلیل همین خاصیت، طراحان داخلی عاشق این گیاهان هستند، در طراحی‌های خود آن را به‌کار می‌برند و در لیست گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل این گیاهان جایگاه ویژه‌ای دارند.

شما فقط یک بار در هفته پای آن را تر می‌کنید

بامبو خوش شانس

این گیاه خانگی است و می‌توان از آن در فضاهای کوچک نیز استفاده نمود. رشد بامبو خوش شانس به این صورت است که چند سانتی‌متر پایین یک گلدان را با سنگریزه پر کنید و سپس به همان مقدار آب اضافه کنید.

این گیاه خانگی است و می‌توان از آن در فضاهای کوچک نیز استفاده نمود.

نخل دم اسبی

این گیاه را در یک گلدان نسبتا بزرگ نگه دارید تا شلوغ نباشد و خاک آن را خشک نگه دارید اگر به‌نظر می‌رسد واقعا سریع رشد می‌کند آن را به گلدانی بزرگ‌تر منتقل کنید. در طول زمستان نیز به آب کمتری نیاز دارد. پس بهتر است خاک آن را زیاد مرطوب نکنید زیرا می‌تواند منجر به پوسیدگی ساقه شود. این گیاه نیز باید در معرض نور آفتاب قرار گیرد.

در طول زمستان نیز به آب کمتری نیاز دارد.

کاکتوس زبرا

بعضی از باغبانان این گیاه را کاکتوس زبرا می‌نامند در حالی که دیگران فقط از نام گیاه‌شناسی آن استفاده می‌کنند و آن را هوروشت می‌نامند. این گیاه راه‌راه یکی از جالب‌ترین گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل است که برای نتایج بهتر، فقط یک بار در ماه باید به آن آب بدهید.

بعضی از باغبانان این گیاه را کاکتوس زبرا می‌نامند

گیاه دم میمونی یا خردم

این گیاه به خشکسالی مقاوم است و از خانواده گیاهان آبدار بوده و نیاز به آب کمی دارند. پس بیش از حد به آن آب ندهید و آن را در مکان آفتابی نگه دارید.

این گیاه به خشکسالی مقاوم است

گیاه عنکبوتی

از دیگر گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل می‌توان به گیاه عنکبوتی یا گندمی اشاره کرد. این گیاه خانگی برای کسانی که آب دادن گیاهان را فراموش می‌کنند، بسیار خوب است زیرا دارای ریشه‌های گیاهی است که مواد مغذی مهم را برای مدت طولانی ذخیره می‌کنند.

ریشه‌های گیاهی است که مواد مغذی مهم را برای مدت طولانی ذخیره می‌کنند.

گیاه لاستیکی

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که مردم با این گیاه دارند این است که بیش از حد به آن آب می‌دهند. این گیاه یکی از ساده‌ترین گیاهان آپارتمانی است که جایگاه خاصی در لیست گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل دارد. گیاه لاستیکی یا فیکوس الاستیکا می‌تواند هدیه خوبی نیز محسوب شود اکثر مردم آن را سال‌ها نگه می‌دارند و در آن زمان چند متر رشد می‌کند. برخی از انواع این گیاه دارای شاخه قرمز یا نارنجی هستند.

گیاه لاستیکی یا فیکوس الاستیکا می‌تواند هدیه خوبی نیز محسوب شود

سخن آخر

گیاهان آپارتمانی مقاوم در دکور منزل، گیاهانی هستند که معمولا در شرایط داخلی منزل به خوبی رشد می‌کنند و نیاز کمتری به مراقبت دارند. این گیاهان به علت مقاومت به تغییرات شرایط نوری، دما و رطوبت، برای کسانی که وقت و انرژی کمتری برای مراقبت از گیاهان دارند، مناسب هستند.

پیشنهاد مطالعه: لاکچری‌ترین دوش برای حمام شما

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *