مضرات گوشی تلفن همراه | آسیبی که تلفن‌همراه به شما می‌زند! + بهمن 1401

مضرات گوشی تلفن همراه | آسیبی که تلفن‌همراه به شما می‌زند! + بهمن 1401

اگر اهل کار کردن زیاد با لپ تاپ و موبایل هستید و کمردرد دارید، تنها نیستید. در این مطلب با بلایی که تلفن همراه سر بدنتان می‌آورد آشنا می‌شوید.

مضرات گوشی تلفن همراه

همه ما زمانی که پیام‌ها را در گوشی خود چک می‌کنیم، سرمان را پایین می‌اندازیم. پایین نگه داشتن گردن در زاویه ۴۵ درجه، فشاری برابر با ۲۲ کیلوگرم بار را به آن وارد می‌کند و خم کردن آن تا زاویه ۶۰ درجه این فشار را در حد ۲۷ کیلوگرم افزایش می‌دهد. با مضرات گوشی تلفن همراه در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهآشنا شوید.

مضرات گوشی تلفن همراه برای بدن

در ادامه با آسیب‌هایی که گوشی تلفن همراه براب بدن آشنا می‌شوید.

مضرات گوشی تلفن همراه برای بدن

آسیب‌های چشمی

تحقیقی در سال ۲۰۱۴ نشان داده است که نور منتشر شده از صفحه تلفن‌های همراه برای پشت چشم‌های ما خطرناک است. استفاده بیش از حد از ماهیچه‌های چشم، زمانی که روی صفحه تمرکز کرده‌ایم، باعث سردرد می‌شود. همچنین نگاه کردن طولانی مدت به صفحه موبایل می‌تواند باعث خشکی چشم‌ها و حتی تاری دید شود. اگر مجبور هستید به مدت ۲۰ دقیقه به صفحه تبلت، رایانه یا اسمارت فون چشم بدوزید، باید به مدت ۲۰ ثانیه به چشم‌ها استراحت دهید و به چیز دیگری در فاصله ۲۰ قدمی‌تان (فاصله ۶ متری) نگاه کنید.

سندروم text claw یا آسیب انگشت شست

تایپ کردن زیاد از حد در گوشی همراه و کار کشیدن از انگشت شست برای نگه داشتن آن، به بروز مشکل در مفاصل آن منجر خواهد شد. مشکلاتی نظیر آرتروز انگشت شست و ایجاد صدا و درد هنگام خم و راست کردن آن، می‌تواند عواقب کار کردن زیاد با گوشی باشد.

مضرات گوشی تلفن همراه

کمر درد

اگر شما اهل کار کردن زیاد با لپ تاپ و موبایل هستید و کمردرد دارید، تنها نیستید. افرادی که از تلفن همراه زیاد استفاده می‌کنند، معمولا دردهایی در حوالی قسمت اتصال کمر به لگن (دنبالچه) دارند.

ریشه این دردها حالت نشستن نامناسب هنگام کار با گوشی یا لپ‌ تاپ است. برای پیشگیری از این نوع دردها، کافی است صاف بنشینید. البته به گفته پزشکان تغییر مداوم حالت نشستن در مواقعی که مجبور به نشستن هستید، بهتر از صاف نشستن طولانی‌ مدت است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب پلاستیک‌های زرد را به آسانی در خانه سفید کنید! را بخوانید.نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *