لباس مناسب خانم های کوتاه قد + بهمن 1401

لباس مناسب خانم های کوتاه قد + بهمن 1401

لباس پوشیدن خانم‌های قد کوتاه اغلب یکی از معضلاتی است که همه بانوان که به نسبت سایرین قد کوتاهی دارند در طول زندگی با آن سر و کله می‌زنند.

لباس مناسب خانم های کوتاه قد

لباس مناسب خانم های کوتاه قد را همه افراد باید بشناسند. خانم‌هایی که اندام ریزه‌ و قد نسبتا کوتاه‌تری دارند باید در لباس پوشیدن برخی نکات را رعایت کنند که ما سعی کرده‌ایم در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهبه برخی از موارد اشاره کنیم. برخی لباس‌ها هستند که می‌توانند شما را کشیده‌تر نشان دهند.

لباس مناسب خانم های کوتاه قد

شلوار برای افراد قد کوتاه

لباس مناسب خانم های کوتاه قد باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ یکی از فاکتورهای مهم برای لباس پوشیدن افراد کوتاه قد، انتخاب صحیح شلوار است. شلوارهای کلوش و گشاد هیچ کمکی برای بلند قد نشان دادن شما نخواهد کرد.

پس سراغ شلوارهای اسکینی و راسته بروید. البته اگر اندام چاقی هم دارید، باید خلاف این قانون عمل کنید! چرا که خانم‌هایی که اغلب هم قد کوتاهی دارند و هم دچار اضافه وزن هستند، نباید شلوارهایی را انتخاب کنند که چسبان و فیت باشد.

به این دلیل که هم ساییدگی زیاد در بخش ران پا باعث فرسودگی زودتر شلوار می‌شود و هم اینکه زیاد جلوه خوبی برای ظاهرشان نخواهد داشت.

بلکه شلوارهایی که پاچه کلوشی دارند و حدود چند سانت از بدنشان فاصله دارد (مام استایل‌ها و غیره)، می‌تواند هم چاقی پا‌ها را خوب پوشش دهد و هم جذابیت زیادی برای این دست از افراد بیافریند.

شلوارهای پارچه‌ای اغلب بهترین انتخاب برای بانوانی است که قد کوتاه و اندام چاقی دارند. بانوانی که مشکل اضافه وزن ندارند، می‌توانند از انواع شلوار جین راسته، دمپا و غیره استفاده کنند.

نکته مهمی که باید بدانید اینکه شلوارهای راه‌راه پارچه‌ای قدتان را بلندتر نشان می‌دهد. همچنین شلوارهای اسلش هم با جدا کردن مچ پا از ساق و ران‌ها کمی به تناسب قدتان خواهد افزود.

شلوار برای افراد قد کوتاه

مدل کت و دامن برای افراد قد کوتاه

لباس مناسب خانم های کوتاه قد به شلوار محدود نمی‌شود و برای مجالس هم همین موضوع دخالت دارد. مدل کت و دامن برای افراد قد کوتاه همیشه انتخاب سختی بوده است، ولی تنها نکته‌ای که باید رعایت کنید رنگ کت و دامن است!

بله تنها رنگ می‌تواند در نوع کت و دامن و استایل شما ظاهری زیبا بیافریند. باز هم می‌رویم سراغ قانون قبل اگر اندام چاقی دارید، رنگ‌های روشن را کنار بگذارید و به سراغ رنگ‌های تیره بروید.

خانم‌های کوتاه قد در انتخاب اندازه دامن هم باید توجه خاصی کنند. به طور مثال پوشیدن دامن بلند یا خیلی کوتاه اصلا پیشنهاد نمی‌شود. اندازه استاندارد دامن برای این افراد باید تا روی زانو باشد.

هرچند اگر بتوانید کفش پاشنه بلند پنجه گرد بپوشید، می‌توانید خیلی راحت در هر نوع ست و مدلی که از یک کت و دامن مدنظر دارید، استفاده کنید. پس سعی کنید راه رفتن با کفش پاشنه‌دار را امتحان کنید تا در انتخاب خود نه در رنگ محدودیت داشته باشید و نه در اندازه!

مدل کت و دامن برای افراد قد کوتاه

روسری مناسب افراد قد کوتاه

تا به اینجا با برخی از فاکتورهای مهم لباس پوشیدن افراد کوتاه قد، آشنا شدیم. یکی از معیارهای دیگری که در لباس پوشیدن خانم‌های قد کوتاه دخیل است، نوع روسری است. روسری مناسب افراد کوتاه قد بهتر است قواره زیاد کوتاه یا خیلی بلندی نداشته باشد.

در واقع بهترین پیشنهاد برای خانم‌ها شال است ولی خب اگر به دنبال استفاده از روسری هستید، بهتر است از روسری‌هایی استفاده کنید که قواره به اندازه‌ای داشته باشد و زیاد شانه‌هایتان را نپوشاند.

مانتو مناسب برای افراد قد کوتاه

مانتو مناسب برای افراد کوتاه قد باید حتما تا روی زانو باشد. برای مانتوهای جلوباز محدودیتی در اندازه وجود ندارد. ولی اگر به دنبال مانتویی هستید که جلو بسته است، حتما تا روی زانو باشد و خیلی چسبان و خیلی هم گشاد نباشد. مانتوهایی که ساده‌اند و اغلب فاقد طرح هستند، قدتان را بلندتر نشان می‌دهند ولی اگر دنبال مانتوی طرح‌دار هستید، حتما سراغ جلوباز‌ها بروید.

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب بدون هزینه کردن زیبا شوید را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *