بدترین عادات برای معده | بدترین عادات برای معده کدام هستند؟ + بهمن 1401

بدترین عادات برای معده | بدترین عادات برای معده کدام هستند؟ + بهمن 1401

کدام کار بیشتر روی بدن و سیستم گوارش تاثیر منفی می‌گذارد؟ استرس، مصرف شکر و…

بدترین عادات برای معده

بیماری‌های گوارشی جز رایج‌ترین مشکلات در افراد هستند. برای مراقبت از سیستم گوارشی باید با بزرگترین دشمنی که به معده و گوارش آسیب می‌زنند آشنا شوید. بدترین عادات برای معده و گوارش را در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهبخوانید.

بدترین عادات برای معده و گوارش

وقتی که صحبت از نواحی مختلف بدن و سلامت آن‌ها می‌شود، بدون شک می‌دانید که شکم و معده تاثیر بسیار مهمی روی قسمت‌های دیگر دارند، زیرا سیستم گوارش داخل آن‌ها قرار گرفته است و شما باید مراقب‌شان باشید. در ادامه با بدترین عادات برای معده آشنا می‌شویم.

مواد مضر برای معده

مصرف زیاد شکر

مصرف زیاد شکر یکی از بدترین کار‌هایی است که می‌توانید در حق سیستم گوارش یا معده خود انجام دهید که روی سلامت کلی بدن‌تان نیز تاثیر گذار است. شکر و غذا‌های فرآوری شده برای این قسمت خطرناک هستند و باعث ایجاد چربی دور شکم می‌شوند و خطر التهابات و مسمومیت را در بدن افزایش می‌دهند و مشکلات قلبی، کبدی و لوزالمعده را نیز به وجود می‌آورند؛ حتی ممکن است که باعث بیماری قلبی، سرطان یا دیابت هم بشوند.

مصرف آنتی بیوتیک‌های غیر ضروری

پزشکان توصیه می‌کنند که هرگز از انتی بیوتیک‌های غیر ضروری استفاده نکنید. مصرف بیش از حد آن‌ها باکتری‌های سالم را نیز از بین می‌برد و سیستم ایمنی به شدت افت می‌کند؛ همچنین تاثیرات منفی روی سیستم گوارش می‌گذارد. پخش میکروبیوم موجود در سیستم گوارش به هم می‌ریزد و بدن نسبت به بعضی از ارگانیسم‌های موجود در بدن مقاوم شده و همین باعث می‌شود که در شرایط بیماری، سیستم گوارش دیگر عملکرد خوبی نداشته باشد.

مواد مضر برای معده

استرس

استرس باعث چاقی و اضافه وزن می‌شود. در صورتی که آرامش، تناسب اندام را به همراه خواهد داشت. استرس همچنین عاملی برای مشکلات گوارشی خواهد بود و هورمون کورتیزول را تولید می‌کند که ممکن است باعث شود شما بیش از حد گرسنه شوید و غذای زیادی بخورید و همین باعث چربی دور شکم خواهد شد و مهم‌تر از همه اینکه عملکرد سیستم گوارش و ایمنی به طور کل از حالت تعادل خارج می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب تاثیر منفی کمبود خواب روی استخوان‌ها را بخوانید.نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *