4 مدل پارتیشن خانگی مدرن برای فضاهای کوچک!

4 مدل پارتیشن خانگی مدرن برای فضاهای کوچک! + بهمن 1401

برای کاهش هزینه در بازسازی خانه می‌توانید به جالی استفاده از دیوارهای بتنی، از انواع پارتیشن خانگی استفاده کنید.

پارتیشن خانگی

یکی از مشکلات آپارتمان‌های کوچک که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم، کمبود فضا و نداشتن قسمت‌های مجزا در خانه است؛ برای حل این مشکل راه‌حل‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از بهترین‌ آن‌ها استفاده از پارتیشن خانگی است؛ پارتیشن‌ها به چند دسته پارتیشن چوبه، پارتیشن شیشه‌ای، پارتیشن آلومینیوم و پارتیشن گیاهی تقسیم می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به سبک خانه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل دارید از پارتیشن مدرن و شیک برای خانه استفاده کنید، برای آشنایی بیشتر با انواع آن، تا پایان این مطلب با دلتامگ همراه باشید.

پارتیشن چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم از پارتیشن برای جداسازی قسمت‌های مختلف خانه استفاده می‌شود؛ در نتیجه با تفکیک فضا و کاهش دید نسبت به آن قسمت خانه، به گونه‌ای یک فضای خصوصی با کمترین هزینه ایجاد کرده‌اید.

از سوی دیگر پارتیشن خانگی جزو مدرن‌ترن سبک‌های معماری است که امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ در نتیجه می‌توانید به جای دیوارهای بتنی و آجری که هزینه بالایی دارد و فضای خانه را کوچک‌تر می‌کند، از انواع پارتیشن استفاده کنید.

انواع پارتیشن خانگی

معرفی انواع پارتیشن به جای دیوار

پارتیشن‌های مدرن برای کاربردهای متفاوتی طراحی شده‌اند؛ برای مثال پارتیشن ورودی منزل با پارتیشنی که برای جداسازی پذیرایی و آشپزخانه استفاده می‌شود متفاوت است؛ در بعضی از مواد نیز می‌توانید از ترکیب یک یا دو نوع پارتیشن استفاده کنید و زیبایی خانه را دو چندان کنید.

مدل پارتیشن چوبی

یکی از انواع پارتیشن خانگی که بسیار طرفدار دارد، مدل چوبی آن است؛ اگر سبک چیدمان خانه شما به گونه‌ای است که از وسایل چوبی و مبلمان چوبی در خانه استفاده کرده‌اید، این دل پارتیشن برای خانه شما گزینه بسیار مناسبی است که می‌توانید طرح آن را مطابق با نیازتان انتخاب کنید.

پارتیشن خانگی چوبی

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن‌های آلومینیومی به دلیل ظاهر مدرن و شیک‌ و تنوع در طرح، بسیار مورد توجه افراد قرار می‌گیرد؛ در نتیجه شما می‌توانید هنگام انتخاب متناسب با سبک دکوراسیون خود یکی از طرح‌های آن را استفاده کنید. علاوه بر آن اگر فضای خانه شما کوچک است، این مدل پارتیشن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

چرا که آلومینیوم نور را بازتاب می‌دهد و به دلیل وزن سبک و انعطاف‌پذیری بالا، می‌توانید به راحتی متناسب با فضاهای مختلف آن را تنظیم کنید. علاوه بر آن با توجه به اینکه پارتیشن خانگی آلومینیوم آب را جذب نمی‌کند، برای فضایی مانند آشپزخانه انتخاب مناسبی است.

پارتیشن شیشه ای

اگر سبک چیدمان خانه شما مدرن است و یا اینکه دوست دارید نسبت به آن قسمت خانه که جدا کرده‌اید، دید کافی داشته باشید، این مدل پارتیشن خانگی انتخاب بسیار مناسبی است؛ از سوی دیگر شیشه نور را به خوبی از خود عبور می‌دهد و فضای خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که این مدل پارتیشن‌ها در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که می‌توانید متناسب با سبک خانه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

پارتیشن خانگی شیشه ای

پارتیشن خانگی گیاهی

برای افراد که به نگهداری گیاهان آپارتمانی علاقه بسیاری دارند، انتخاب پارتیشنی که بتواند فضای شما را تفکیک کند و از آن برای نگهداری گل‌های خود استفاده کنید، اهمیت بسیاری دارد؛ به همین منظور نوعی پارتیشن مدرن خانگی طراحی شده که شما می‌توانید گیاهان خود را به آن متصل کرده و زیبایی دکوراسیون خانه خود را چند برابر کنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *