3 ترفند چربی زدایی از ماکروویو + بهمن 1401

3 ترفند چربی زدایی از ماکروویو + بهمن 1401

نظافت وسایل منزل اگر از روش‌های مناسب صورت گیرد، در زمان کوتاه‌تری شما را به نتیجه‌ای مطلوب می‌رساند.

چربی زدایی از ماکروویو

چربی زدایی از ماکروویو معمولا در نظافت منزل گنجانده نمی‌شود. نظافت قسمت‌های بیرونی ماکروویو ممکن است که با باقی وسایل آشپزخانه انجام شود اما داخل ماکروویو ممکن است از چشم ما دور بماند. در حالی‌که این وسیله برقی کاربردی، نیاز به توجهی ویژه‌ دارد.

برخی از این قسمت‌ها که لایه‌های چربی روی‌شان را گرفته، به‌خوبی قابل مشاهده هستند اما قسمت‌هایی نیز وجود دارد که ممکن است از دید شما پنهان بماند. با ما در مجله اینترنتی کوبههمراه باشید تا ترفندهایی برای چربی زدایی از ماکروویو فرا گیرید.

چربی زدایی از ماکروویو

ترفندهای چربی زدایی از ماکروویو خانگی

ماکروویو خانگی یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در آشپزخانه است که بسیاری از خانواده‌ها از آن استفاده می‌کنند. با این‌حال، استفاده از ماکروویو ممکن است باعث ایجاد چربی و روغن در داخل دستگاه شود که ممکن است برای سلامتی مضر باشد. در اینجا روش‌های چربی زدایی از ماکروویو خانگی را بررسی خواهیم کرد.

ترکیبات مناسب برای چربی زدایی از ماکروویو

۱. محلول آب و سرکه سفید:

برای چربی زدایی از ماکروویو ،محلول آب و سرکه در ظرفی مناسب استفاده د رمایکروویو ریخته و آن را داخل ماکروویو قرار دهید. سپس دستگاه را روشن کرده و بعد از اتمام زمان، با یک پارچه تمیز، داخل دستگاه را برق بیندازید.

۲.  لیموترش:

استفاده از لیمو ترش یکی از بهترین راه‌های برای نظافت داخل ماکروویو است چرا کعه بوی برجا مانده از غذاهای قبلی را نیز پاک کرده و بویی خوش به ماکروویو می‌بخشد. برای استفاده از لیموترش در چربی زدایی از ماکروویو، یک عدد لیموترش را در دو نیم کرده و در ظرفی مناسب بگذارید. باقی مراحل شماره ۱ را تکرار کنید.

چربی زدایی از ماکروویو

۳. مایع ظرفشویی یا خمیر دندان:

برای چربی زدایی از داخل ماکروویو، یک قاشق مایع  ظرفشویی یا خمیر دندان را در یک لیوان آب حل کنید. در این روش کافیست دمای آب گرم باشد و مایع ظرفشویی شما قدرت کافی برای از بین بردن چربی را داشته باشد. حالا با پارچه‌ای که مناسب ماکروویو شماست درون دستگاه را شسته و با یک دستمال خشک کنید.

۴.  سفیده تخم مرغ:

با استفاده از سفیده تخم مرغ نیز می‌توانید داخل دستگاه ماکروویو خانگی خود را چربی زدایی کنید. برای این کار یک تخم مرغ شکسته و زرده و سفیده آن را جدا کنید. سفیده را در یک ظرف ماکروویوی درون دستگاه بگذارید و دستگاه را روشن کنید. باقی مراحل را شبیه به موارد ۱ و ۲ تکرار کنید.

به خاطر داشته باشید چربی زدایی از ماکروویو و نظافت آن باید به بخشی روزمره از نظافت منزل تبدیل شود تا بتوانید اطمینان خاطر داشته باشید که غذاهای گرم شده یا پخته شده در ماکروویو به سلامتی شما آسیبی وارد نخواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: ۶ ترفند شست‌وشوی مناسب حوله را یاد بگیرید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *