زیردریایی تایتان | دلتامگ

زیردریایی تایتان | دلتامگ + بهمن 1401

سرنوشت تراژیک کشتی تایتانیک با مسافرانی در طبقات مختلف اقتصادی آن برای انسان معاصر قصه‌ای آشناست. از ۲۲۰۰ نفر سرنشینان این کشتی پس از برخورد با کوه یخ، تنها ۷۰۰ نفر باقی ماندند.

titan submarine همه چیز درباره فاجعه زیردریایی تایتان

زیردریایی تایتان که برای یک ماجراجویی مهیج به تماشای تایتانیک رفته بود، در سرنوشت اندوهناک کشتی تایتانیک شریک شد. پنج نفر از علاقه‌مندان به ماجراهای کشتی تایتانیک با این زیردریایی که ساخته شرکت اوشن‌گیت بود، روانه آب‌های عمیق اقیانوس اطلس شدند، اما هیچوقت بازنگشتند. با ما در دلتامگ همراه باشید.

کشتی تایتانیک بعد از صد سال قربانی می‌گیرد

ثروتمندان تفریحات جاه‌طلبانه بسیاری دارند. یکی از این تفریحات برای ماجراجویان بازدید از عمق اقیانوس‌ها با کمک زیردریایی‌های مجهز است.

شرکت اوشن گیت که مالکیت زیردریایی تایتان را بر عهده دارد، برای هر تور ۸ ساعته تماشای تایتانیک در اعماق از بازدیدکنندگان نفری ۲۵۰ هزار دلار درآمد کسب می‌کرد. اما این بار سرنوشت دیگری در انتظار کسانی بود که در این زیردریایی کوچک مهمان اقیانوس اطلس بودند.

زیر دریایی تایتان

سرنوشت سرنشینان زیردریایی تایتان

زیردریایی‌های توریستی شبیه به تایتان گنجایش پنج نفر را دارند که یکی از آن‌ها ناخدای زیردریایی و باقی مسافران آن هستند. در زیردریایی تایتان  هیمیش هاردینگ، شاهزاده داوود و پسرش سلیمان داوود و پل هانری از فرانسه حضور داشتند. استاکتون راش مدیر اجرایی اوشن‌گیت، ناخدای زیردریایی بود.

هامیش هاردینگ:  میلیاردر بریتانیایی ۵۸ ساله که سفرهایی متعدد به قطب جنوب کرده بود. ماجراجویی او به حدی بود که سفر به فضا را هم از سر گذرانده بود.

شاهزاده داود: این شهروند بریتانیایی پاکستانی‌الاصل ۴۸ سال سن داشت و از حامیان اصلی بنیادهای خیریه پادشاه بریتانیا بود.

سلیمان داود:  پسر ۱۹ ساله شاهزاده داوود که علی‌رغم میل باطنی خود به این سفر برده شد.

زیردریایی تایتان

پال هنری نارگول: محقق ۷۷ ساله، عضو سابق نیروی دریایی فرانسه که علاقه‌مند به تحقیق درباره کشتی تایتانیک بود و عضو اولین تیم جست‌وجوی بقایای تایتانیک در سال ۱۹۸۷ بود.

استاکتن راش: ناخدای زیردریایی تایتان ، ۶۱ ساله و از سهامداران اصلی شرکت اوشن‌گیت بود و هدایت زیردریایی را به عهده داشت.

این زیردریایی که در روز یکشنبه ۱۸ ژوئن به قصد بازدید از بقایای تایتانیک در فاصله ۶۰۰ کیلومتری ساحل نیوفاندلند کانادا در بستر اقیانوس اطلس به آب انداخته شد، بعد از زمانی کوتاه ارتباط خود را با کشتی مبدأ از دست داد.

علت حادثه در زیردریایی تایتان

گارد ساحلی بعد از اعلام مفقودی زیردریایی اعلام کردند که سرنشینان برای ۴ روز اکسیژن کافی خواهند داشت و همین آن‌ها را بر آن داشت تا جست‌وجوی گسترده‌ای را برای یافتن زیردریایی آغاز کنند.

بعد از چند روز جست‌وجو بقایای زیردریایی تایتان پیدا شد. علت انهدام آن، انفجار داخلی آن درست چند ساعت بعد از جدا شدن از کشتی مادر عنوان شد.

طبق گزارشات لحظه حادثه، حتی ممکن است بازدیدکنندگان موفق به تماشای تایتانیک نشده باشند اما در وحشتی که سرنشنیان تایتانیک صد سال قبل تجربه کردند و غمبارتر از آن در مرگ میان آب‌های اقیانوس با آن‌ها شریک شدند و زیردریایی تایتان از میان موج‌های زمان به کشتی تایتانیک پیوست.

پیشنهاد مطالعه:آپدیت تلگرام قصه‌ای دنباله‌داررا بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *