جوانسازی پوست با قاشق | جوان کردن پوست صورت + بهمن 1401

جوانسازی پوست با قاشق | جوان کردن پوست صورت + بهمن 1401

ماساژ صورت با قاشق، روش آسان و مؤثری است که برای جوانسازی پوست توصیه می‌شود و پس از فقط ۲ هفته انجام روزانه‌ این ماساژ متوجه تغییراتی در چهره‌ خود خواهید شد.

جوانسازی پوست با قاشق
جوانسازی پوست با قاشق یک راهکار جدید و موثر برای جوانسازی پوستتان است. ماساژ صورت موجب بهبود گردش خون و جریان لنفاوی می‌شود و احتباس آب را کاهش می‌دهد، بروز چین‌وچروک را به حداقل می‌رساند و قوام و سفتی پوست را افزایش می‌دهد. همراه مجله اینترنتی کوبهباشید.

به چه چیزهایی نیاز داریم؟

  • قاشق‌های کوچک برای انجام ماساژ: در آسیا از قاشق‌های چینی یا سرامیکی با شکل خاصی استفاده می‌شود که امکان واردکردن فشار نقطه‌ای بهتری را فراهم می‌کند؛ ولی از قاشق‌های معمولی هم می‌توان استفاده کرد. فقط باید مطمئن شوید که قاشق‌ها هیچ لبه یا برجستگی تیزی نداشته باشند.
  • روغنی که به آن حساسیت ندارید (مانند روغن نارگیل) و کرم صورت: باید قبل از ماساژ از روغن یا کرم استفاده کنید. اگر روغنی که استفاده می‌کنید رقیق است، می‌توانید قاشق را در آن فرو ببرید. ولی به‌طور کلی استفاده از کرم راحت‌تر است.
  • آب گرم و سرد: می‌توانید به آب ترکیبات گیاهی نیز اضافه کنید. استفاده از قاشق سرد و گرم به‌طور متناوب موجب گردش خون بهتر و تحریک رشته‌های عصبی می‌شود.

جوانسازی پوست با قاشق

ازبین‌بردن پف زیر چشم و تورم پلک‌ها

سمت برجسته‌ قاشق سرد را زیر چشم‌ها قرار دهید و آن را به بالا و پایین و جلو و عقب حرکت دهید. اگر زیر چشم‌هایتان از کرم استفاده کرده‌اید، می‌توانید این حرکات را باشدت بیشتری انجام دهید. این کار را به‌مدت یک تا ۲ دقیقه ادامه دهید.

تورم پلک‌ها

چشم‌هایتان را ببندید و سمت محدّب قاشق سرد را روی چشم‌هایتان بگذارید. صبر کنید تا قاشق گرم شود و سپس آن را در آب سرد فرو ببرید و دوباره روی چشم‌تان قراردهید. این کار را ۵ تا ۷ بار تکرار کنید.

جوانسازی پوست

کاهش چین‌وچروک بین ابروها

قاشق سردی را روی بخش بالایی پل بینی خود قرار دهید و به‌آرامی فشار دهید و سپس آن را به بخش بالایی پیشانی‌تان حرکت دهید. همین کار را با استفاده از قاشق گرم انجام دهید. ۱۰ بار این تمرین را با استفاده از قاشق گرم و سرد به‌طور متناوب انجام دهید.

ازبین‌بردن خطوط پنجه‌کلاغی گوشه‌ی چشم‌ها

پشت قاشق‌های سرد را روی گوشه‌های بیرونی چشم‌هایتان قرار دهید. با ۵ تا ۷ حرکت دورانی، درحالی‌که فشار را افزایش می‌دهید، قاشق را به سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. همین کار را با قاشق‌های گرم انجام دهید. ۵ بار این ماساژ را (با تغییر قاشق‌های گرم و سرد) انجام دهید.

بازکردن چشم‌ها

قاشق‌ گرم را در ابتدای ابرو (همان‌طور که در تصویر نشان داده شده) قرار دهید. با حرکات دورانی، درحالی‌که اندکی ابروهایتان را بالا می‌برید، قاشق را به‌آرامی به‌ سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

ازبین‌بردن خطوط و چروک پیشانی

قاشق‌های گرم را در وسط پیشانی خود قرار دهید و با حرکات دورانی آنها را به‌سمت شقیقه‌ها حرکت دهید. می‌توانید به‌جای حرکات دورانی، قاشق‌ها را روی پوست خود بکشید. سپس دوباره به وسط پیشانی برگردید. وقتی قاشق‌ها سرد شدند، دوباره آن‌ها را گرم کنید. طول مدت این ماساژ ۲ تا ۳ دقیقه است.

ازبین‌بردن خطوط و چروک پیشانی

 

کاهش خطوط خنده

دهان‌تان را بازکنید و اندکی لب‌هایتان را به سمت بیرون بکشید. قاشق‌های گرم را به‌صورتی که در تصویر سمت چپ می‌بینید زیر بینی‌تان قرار دهید. قاشق‌ها را با حرکات دورانی به‌سمت گوشه‌های دهان‌تان بکشید. سپس با حرکات دورانی دوباره به زیر بینی‌تان برگردید. این کار را ۵ تا ۷ بار تکرار کنید.

ازبین‌بردن غبغب

۲ قاشق گرم را زیر چانه‌تان قرار دهید و با حرکات دورانی آن‌ها را به‌سمت گوش‌هایتان حرکت دهید، به‌طوری‌که اندکی پوست‌تان کشیده شود. فراموش نکنید که قاشق‌ها همیشه باید گرم باشند. این کار را ۱۰ بار تکرار کنید.

سفت‌کردن گونه‌ها

قاشق‌های گرم را که به‌صورت عمودی نگه‌داشته‌اید در گوشه‌های دهان خود قرار دهید. با حرکات دورانی قاشق‌ها را به‌سمت گوش‌هایتان حرکت دهید. سپس دوباره آن‌ها را گرم کنید و در همان نقطه‌ی شروع قرار دهید و اندکی دهان‌تان را باز کنید و به‌صورتی که در تصویر سمت راست مشاهده می‌کنید، لبخند بزنید. با حرکات دورانی قاشق‌ها را به زیر گوش‌هایتان حرکت دهید. هر دو تمرین را ۵ تا ۶ بار تکرار کنید.

 

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مجله  کوبهمطلب این نوشیدنی برای موهای شما خطرناک است را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *