بکرترین نقاط ایران | تنگه پیازه خرم آباد + بهمن 1401

بکرترین نقاط ایران | تنگه پیازه خرم آباد + بهمن 1401

قدم زدن در طبیعت بکر زاگرس را دوست دارید؟ آب‌تنی در آب خنک و زلال آبشارهای زیبای زاگرس را چطور؟ اینجا باصفاترین نقطه لرستان است.

تنگه پیازه خرم آباد

تنگه پیازه خرم‌ آباد یکی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان لرستان است که طبیعت بکر و دلنشینش آن را به یکی از جاذبه‌های توریستی منحصربه‌فرد لرستان تبدیل کرده است. این تنگه در کنار جاده‌ای کوهستانی و در محدوده جنگلی قرار دارد. همراه مجله گردشگری کوبهبه این نقطه از ایران سفر کنید.

تنگه پیازه خرم آباد کجاست؟

تنگه پیازه خرم آباد به دلیل طبیعت زیبا و خیره‌کننده‌ای که در اطراف آن وجود دارد، چند سالی است که بسیار موردتوجه گردشگران قرار گرفته است. این منطقه دارای مناظری سرسبز و کوهستانی است که به شما اجازه می‌دهد در میان طبیعت بکر قدم بگذارید و از آرامشی که فقط در چنین مکان‌هایی یافت می‌شود، لذت ببرید.

چشم انداز پیازه

تنگه پیازه شامل سه آبشار طبیعی است که آب آنها از بالاترین نقطه تنگه سرازیر می‌شود. این آبشارها به ترتیب از بالابه‌پایین، آبشار بالا، آبشار وسط و آبشار پایین نامیده می‌شوند. تنگه پیازه در فاصله کمی از شهر خرم آباد قرار دارد و در فصل بهار با آبشارهای دائمی و جاری خود به دلبری از گردشگران مشغول است.

علاوه بر تنگه پیازه، در نزدیکی این منطقه جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دیگری نیز وجود دارد که می‌توان به تپه تخت‌سلیمان، روستای چالشتر، دریاچه چغاخور و غار سردک اشاره کرد.

تاریخ و فرهنگ غنی‌ای که در رابطه با این تنگه وجود دارد بر اهمیت آن افزوده است. یک پل قدیمی و تاریخی در نزدیکی این منطقه قرار گرفته که از دوران قاجار باقی‌مانده است. این پل به‌عنوان نمادی از تاریخ و فرهنگ منطقه در نظر گرفته می‌شود.

طبیعت بکر

علاوه بر طبیعت و تاریخ، تنگه پیازه خرم آباد همچنین فرصت‌هایی برای فعالیت‌های آبی و تفریحی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در آب‌های جاری تنگه شنا کنید، روی سنگ‌های نرم و صاف در نزدیکی آبشارها بنشینید و از آب‌وهوای خنک و طبیعت آرامش‌بخش لذت ببرید. می‌توانید به کوهنوردی در دل زاگرس زیبای غرب بروید یا به آب‌تنی در آب سرد آن مشغول شوید. عمق آب این تنگه حدود سه متر است و شنا در آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

تنگه پیازه خرم آباد با ترکیبی از طبیعت زیبا، تاریخ و فرهنگ محلی و فعالیت‌های تفریحی متنوع، یک مقصد گردشگری فوق‌العاده در استان لرستان است.

چگونه به تنگه پیازه برویم؟

این تنگه در استان لرستان در فاصله ۲۰ کیلومتری خرم‌آباد، جاده خرم‌آباد به الشتر، در منطقه زرین‌چقا قرار دارد.

آبشارهای تنگه پیازه

پیشنهاد مطالعه : در این غار ترسناک ایران، خفاش‌ها به استقبال شما خواهند آمد را مطالعه کنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *