بهترین درمان کبودی چشم | 5 روش برای خداحافظی با کبودی‌ها + بهمن 1401

بهترین درمان کبودی چشم | 5 روش برای خداحافظی با کبودی‌ها + بهمن 1401

بهترین درمان خانگی برای کبودی چشم چیست؟ پاسخ را در این مطلب بخوانید.

بهترین درمان کبودی چشم

قطعا شما هم کبود شدن قسمتی از بدن را تجربه کرده‌اید. کبودی چشم یکی از بدترین انواع کبودی است. در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهبه بررسی بهترین درمان کبودی چشم در خانه می‌پردازیم.

بهترین درمان کبودی چشم

در ادامه با ۵ روش برای درمان‌ خانگی کبودی آشنا می‌شوید.

کمپرس سرد

انجام این درمان، بسیار ساده است. همه چیزی که شما نیاز دارید، یک حوله تمیز است تا یخ را درون آن بگذارید و سپس روی منطقه آسیب‌دیده اعمال کنید. شما باید فقط آن را به اطراف چشم بمالید. مستقیماً به خود چشم اعمال نکنید، زیرا ممکن است به چشم آسیب بزند. فقط مطمئن باشید که از حوله تمیز استفاده می‌کنید.

با رعایت موارد ذکر شده، ۱۵ الی ۲۰ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید و تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد این روند را ادامه دهید.

نکته: این درمان را نباید برای افراد مبتلا به هیپوترمی استفاده کرد.

بهترین درمان کبودی چشم

کمپرس گرم برای درمان سیاهی چشم

در میان راهنمایی‌هایی در مورد چگونگی درمان سیاهی و کبودی چشم، این یکی از مؤثرترین‌ها است. اگر نباید کمپرس سرد را برای افراد سالخورده یا کودکان اعمال کنید، می‌توانید از کمپرس آب گرم استفاده کنید. به‌علاوه، پس از استفاده از سرما در مدت ۴۸ ساعت، می‌توانید از این درمان نیز استفاده کنید، تا به‌سرعت بخشیدن درمان کمک کنید. کمپرس گرم به همراه ماساژ ملایم، به بهبود گردش خون، کاهش کبودی و تورم کمک می‌کند.

برای انجام این درمان، حوله تمیز را در آب گرم بخیسانید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در منطقه آسیب‌دیده بگذارید .

از آب خیلی داغ استفاده نکنید که ممکن است موجب سوختگی شود و وضعیت را بدتر کند.

دما باید بین ۳۷ تا ۴۵ درجه سانتیگراد باشد.

هر ده دقیقه یک‌بار این کار را تکرار کنید. شما می‌توانید ۵ الی ۶ بار در روز برای گرفتن نتایج موردنظرتان، از این درمان استفاده کنید.

نکته: حوله را مستقیما بر روی چشم قرار ندهید و فقط به منطقه اطراف چشم اعمال شود.

کمپرس گرم برای درمان سیاهی چشم

سیب‌زمینی خام برای درمان کبودی و سیاهی چشم

یک سیب‌زمینی خام متوسط را برش دهید. سپس آن‌ها را در فریزر قرار دهید و این تکه‌ها را در محل آسیب‌دیده بگذارید و این کار را چندین بار در روز، برای خلاص‌شدن از تورم و کبودی چشم انجام دهید.

جعفری برای درمان سیاهی و کبودی چشم

جعفری، گیاهی غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی و مفید برای بدن است. برگ‌های جعفری، دارای ویتامین K بالا هستند که می‌توانند میزان لخته‌شدن خون را کاهش دهند. همچنین جعفری دارای خواص ضدالتهابی و ضددرد است.

برای انجام این درمان، مقداری از جعفری را خورد کنید و روی منطقه آسیب‌دیده اعمال کنید. این کار را ۳ الی ۴ بار در روز، حدود یک ساعت تا زمانی که وضعیت شما به طور قابل‌توجهی بهبود یابد، انجام دهید.

بهترین درمان کبودی چشم

زردچوبه برای رفع سیاهی و کبودی چشم

زردچوبه، یک عامل ضدالتهابی بسیار قوی است که از قرن‌ها پیش برای ازبین‌بردن کبودی و تورم استفاده می‌شده است؛ یک راه‌حل عالی برای کبودی‌ها و سیاهی چشم است زیرا ترکیبات دارویی آن، به‌ویژه کورکومین می‌تواند انواع زخم‌ها و درد را کاهش دهد همچنین برای جلوگیری از لخته‌شدن خون و بازسازی پوست جدید بسیار مؤثر است.

  • یک قاشق‌چای‌خوری پودر زردچوبه را با مقداری پودر لیمو ترکیب کنید و سپس این خمیر را روی محل آسیب‌دیده قرار دهید و اجازه دهید تا خشک شود.
  • این کار را بعد از چند ساعت، دوباره تکرار کنید.
  • این ترکیب باعث کاهش تورم و درد می‌شود و روند بهبودی را افزایش می‌دهد.
  • از خود زردچوبه به‌تنهایی می‌توانید برای اعمال‌کردن بر روی قسمت آسیب‌دیده، استفاده کنید که به تسکین فوری آن کمک می‌کند.
پیشنهاد مطالعه: مطلب این رژیم لاغری ۳ روزه لاغرتان می‌کند! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *