اصطلاحات دکوراسیون پر کاربرد و مهم + بهمن 1401

اصطلاحات دکوراسیون پر کاربرد و مهم + بهمن 1401

برای ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه‌تان با اصطلاحاتی ناآشنا و نامفهوم مواجه شده‌اید؟ این مقاله شما را با این اصطلاحات نامفهوم آشنا خواهد کرد.

اصطلاحات دکوراسیون

طراحان دکوراسیون داخلی اصطلاحات دکوراسیون رایجی در بین خود دارند که معانی آن‌ها برای دیگران چندان آشنا و قابل‌فهم نیست. اگر قصد ایجاد تغییر و تحول در منزل خود را دارید بهتر است قبل از شروع کار با این اصطلاحات آشنا شوید. مجله اینترنتی کوبهدر این مقاله به معرفی چند اصطلاح کاربردی و مهم در دکوراسیون داخلی پرداخته است.

اصطلاحات دکوراسیون

تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که در هنگام ایجاد یک تغییر دکوراسیونی در خانه یا گرفتن مشاوره از طراحان داخلی با انبوهی از اصلاحات عجیب‌وغریب و ناآشنا مواجه شوید؟ معنای این اصطلاحات عجیب را اینجا بشناسید.

دکوراسیون داخلی

والان

حتما شما هم در هنگام خرید پرده با این سوال مواجه شده‌اید که پرده چندلایه می‌خواهید؟ پرده‌ها اغلب از لایه‌های متفاوتی تشکیل شده‌اند. پرده‌های سلطنتی معمولا یک‌لایه کوتاه‌تر دارند که فقط قسمت بالای پنجره را می‌پوشاند، به این لایه والان می‌گویند.

مثلث کاری آشپزخانه

سینک، اجاق‌گاز و یخچال سه عنصر اصلی در آشپزخانه هستند. این سه عنصر با یکدیگر مثلث کاری آشپزخانه را تشکیل می‌دهند.

وینتج

یکی از پرکاربردترین اصطلاحات دکوراسیون، کلمه وینتج است. وینتج نمونه‌ای از سبک دکوراسیون داخلی است که عمری بالغ بر پنجاه سال دارد. در این سبک از وسایلی استفاده می‌شود که به نوعی عتیقه به‌حساب می‌آیند. اما این مراقب باشید این سبک را با آنتیک اشتباه نگیرید.

وینتج

نیش

در دکوراسیون داخلی خانه‌های مدرن گاهی طاقچه‌های درون دیوار ساخته می‌شود که وسایل دکوراتیو درون آن‌ها قرار می‌گیرد. در اصطلاحات دکوراسیون به این طاقچه‌ها نیش می‌گویند.

ونیر

یک‌تخته نازک که از چوب، سنگ یا آجر ساخته شده باشد را ونیر می‌گویند. برای استحکام بخشیدن به این تخته، زیر آن یک عنصر بادوام‌تر که اغلب قیمت به‌صرفه‌تری دارد، قرار می‌گیرد.

ونیر

فوتون

مبل‌های تختخواب شو را دیده‌اید؟ نمونه‌ای از این مبل‌ها که تشکچه‌ای نازک‌تر داشته باشد را فوتون می‌گویند.

مونوکروم

تابه‌حال پیش‌آمده در جایی وارد شوید که درودیوار و تمامی وسایل همگی یک‌رنگ داشته باشند؟ خب این نوع سبک طراحی در دکوراسیون داخلی مونوکروم می‌گویند.

لمینت

از دیگر اصطلاحات دکوراسیون، واژه لمینت است که رویه‌ای است برای کابینت‌ها محسوب می‌شود. از لمینت می‌توان به‌عنوان پارکت برای کف خانه نیز استفاده کرد.

مونوکروم

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۴ مورد از ترندترین آیتم های دکوراسیون داخلی  را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *