آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟ + بهمن 1401

آیا شهر زیر آب یوناگونی همان آتلانتیس گمشده است؟ + بهمن 1401

اعماق اقیانوس‌ها و دریاها همیشه جزء اسرارآمیزترین مکان‌ها برای انسان بوده که او را به کاوش و تحقیق فرامی‌خواند.

شهر زیر آب یوناگونی

شهر زیر آب یوناگونی یکی از اسرارآمیزترین و عجیب‌ترین مکان‌های کشف شده است که در زیر آب‌های اقیانوس برای هزاران سال آرام‌گرفته است. همراه مجله گردشگری کوبهسفری به عمق آب‌های نیلگون شرقی‌ترین بخش زمین داشته باشید.

شهر زیر آب یوناگونی، مکانی عجیب در دل اقیانوس

بسیاری بوده‌اند که برای کاوش و تحقیق دل به دریاها و اقیانوس‌ها سپرده‌اند و در آنجا عجیب‌ترین و غیرقابل‌باورترین مکان‌ها و موجودات را یافته‌اند. برای سال‌های زیادی، غواصان، محققان و باستان‌شناسان فراوانی به دنبال یافتن آتلانتیس شهر گمشده تاریخ، در دل اقیانوس‌ها بودند؛ اما به‌جای آن شهرهای غرق شده دیگری را یافتند. وقتی اثر تاریخی یوناگونی در سال ۱۹۸۷ کشف شد، بسیاری فکر می‌کردند بالاخره آتلانتیس گمشده را یافته‌اند. اما یوناگونی یک بنای ده‌هزار ساله بود که در زیر خلیج ژاپن غرق شده بود.

تمدن زیر آب

کارشناسان فراوانی سال‌ها به دنبال کشف اسرار و راز و رمزهای شهر زیر آب یوناگونی این بنای عجیب، سفرهای اکتشافی بسیاری در زیر آب را شروع کردند؛ اما هرچه بیشتر می‌گشتند، به جواب‌های کمتری می‌رسیدند.

شهر زیر آب یوناگونی (Yonaguni Underwater City) در ژاپن، یک محل شناخته شده به‌عنوان مجموعه‌ای از سازه‌های سنگی زیر آب است که در جزیره یوناگونی در خلیج ایشیگاکی واقع شده است. این شهر دارای مشخصات و ویژگی‌های منحصربه‌فردی است.

سازه‌های سنگی: شهر زیر آب یوناگونی شامل مجموعه‌ای از سازه‌های سنگی بزرگ است که در قسمت غربی جزیره یوناگونی قرار دارند. به نظر می‌رسد که این سازه‌ها تراس‌ها، دیوارها، پل‌ها و برج‌های باشکوهی باشند.

سازه های سنگی عظیم

ارتفاع سازه‌ها: ارتفاع سازه‌های شهر زیر آب یوناگونی متفاوت است. ارتفاع برخی از آن‌ها تا ۲۵ متر هم می‌رسد درحالی‌که سایر سازه‌ها دیواره‌هایی با ارتفاع تقریبا ۱۰ متر دارند و ظاهرا برای استفاده انسان‌ها ساخته شده‌اند.

شکل و الگوها: سازه‌های شهر زیر آب یوناگونی شامل الگوها و شکل‌های متنوعی هستند. برخی از آنها شبیه به پل‌ها و گذرگاه‌های هوایی هستند، درحالی‌که برخی دیگر شبیه به سکوها و تراس‌هایی با پله‌ها و صفحات صخره‌ای هستند.

ابهام درباره منشا پیدایش یوناگونی: دانشمندان هنوز درباره منشا و سازنده شهر زیر آب یوناگونی به توافق نرسیده‌اند. برخی معتقدند که این سازه‌ها در نتیجه عوامل طبیعی مانند فرایندهای زمین‌ساختی، زلزله‌ها و فرسایش یا حتی دخالت آدم‌فضایی‌ها به وجود آمده‌اند. درحالی‌که برخی دیگر معتقدند که این بناها قطعا به دست انسان‌ها ساخته شده‌اند.

آتلانتیس

جاذبه برای غواصان: شهر زیر آب یوناگونی مقصدی محبوب برای غواصان و علاقه‌مندان به غواصی است. امکان تجربه شنا در این محل و بررسی سازه‌های بزرگ زیر آب، یک تجربه منحصربه‌فرد را برای آنها فراهم می‌کند.

پس از گشت‌وگذار فراوان در میان خرابه‌ها، گذرگاه طاق‌داری نظر دانشمندان را به خود جلب کرد. این گذرگاه دارای کنده‌کاری‌های پیچیده، خیابان‌های سنگ‌فرش شده و پله‌های غول‌پیکر بود. بسیاری را بر این باورند که این بنا بخشی از یک تمدن عظیم زیر آب‌رفته است. درهرحال، این یافته یکی از عجیب‌ترین کشف‌های جهان بوده و هنوز توضیح قانع‌کننده‌ای برای آن داده نشده است.

مجمسه های عجیب

پیشنهاد مطالعه: مطلب اینجا عمارت باشکوه پادشاهی است که پادشاهی نکرد را مطالعه کنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *