10 قدم برای نظم دهی به آشپزخانه کوچک + بهمن 1401

10 قدم برای نظم دهی به آشپزخانه کوچک + بهمن 1401

اگر آشپزخانه‌ای کوچک دارید حتما با مشکل کمبود فضا برای لوازم آشپزخانه مواجه بوده‌اید. مشکلی که لذت آشپزی را برای شما کاهش می‌دهد.

نظم دهی به آشپزخانه کوچک

آشپزخانه‌ای پر از لوازم و ظروف اضافی می‌تواند منبعی برای ناراحتی و کلافگی شما باشد، به‌ویژه اگر فضای محدودی داشته باشید. با این حال، نظم دهی به آشپزخانه کوچک یکی از راه‌های باز کردن فضا به‌شمار می‌رود.

با ما در مجله اینترنتی کوبههمراه بمانید تا بتوانید در چند مرحله فضای پخت و پز خود را بهینه‌سازی کنید و آشپزخانه را به یک فضای کاربردی و لذت‌بخش تبدیل کنید.

نظم دهی به آشپزخانه کوچک

مراحل نظم دهی به آشپزخانه کوچک

۱. یک نگاه کلی به آشپزخانه

به کابینت‌ها نگاهی اجمالی بیندازید و با خالی کردن کابینت‌های شلوغ شروع کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا ببینید چه چیزهایی دارید و به چه چیزهایی نیاز ندارید.

۲. دسته‌بندی

اقلام خود را دسته‌بندی کنید و هر کدام که شکسته، منقضی شده یا مدت زمان زیادی است که از آن استفاده نکرده‌اید، دور بریزید.

۳. بخشش

اقلامی را که در وضعیت خوبی هستند، اما دیگر به آن‌ها نیاز ندارید اهدا کنید. با این کار نه تنها به کسانی‌که به آن اقلام نیاز دارند کمک کرده‌اید بلکه قدمی مهم برای نظم دهی به آشپزخانه کوچک خود برداشته‌اید.

۴. ابزارهای کمکی

از نظم‌دهنده‌ها و جداسازها (ارگانیزرها) استفاده کنید تا وسایلی کوچک مانند قاشق و چنگال، وسایل اندازه گیری و کف‌گیر و ملاقه‌ها را سازمان‌دهی کنید.

۵. طبقه روی دیوار

با استفاده از نصب طبقه روی دیوارهایی که کابینت ندارند، می‌توانید از فضاهای خالی روی آن دیوارها استفاده کنید و فضای بیشتری برای ذخیره‌سازی ایجاد کنید.

نظم دهی به آشپزخانه کوچک

۶. ظروف شیشه‌ای

از ظروف شیشه‌ای برای نگهداری موادی مثل چای و قند و شکر، ماکارونی و باقی اقلام مورد استفاده روزانه استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا ببینید کدام‌یک از آنها رو به اتمام است و نیاز به نگهداری مواد غذایی زیاد درون کابینت‌ها نداشته باشید.

۷. چندکاره‌ها

به جای چند ابزار مختلف از وسایل چند منظوره آشپزخانه مانند غذاساز یا مخلوط‌کن استفاده کنید تا فضای بیشتری برای شما باقی بماند.

۸. استفاده از گاز

ماهیتابه و قابلمه‌ای که بیشترین استفاده را برای شما دارند برای نظم دهی به آشپزخانه کوچک خود، بعد از هر بار مصرف بشویید و خشک کنید و روی گاز بگذارید.

۹. درهای کابینت

از داخل درهای کابینت برای آویزان کردن اقلام کوچکی مثل دستمال‌های آشپزخانه استفاده کنید.

۱۰. آب‌چکان

استفاده از آبچکانی که بالای سینک شما باشد، می‌تواند بهترین راه برای نظم دهی به آشپزخانه کوچک شما باشد. ظروف مورد استفاده دائمی را روی آبچکان باقی بگذارید و از قلاب برای آویختن لیوان‌ها از آبچکان استفاده کنید.

نظم دهی به آشپزخانه کوچک

در نهایت، به دسته‌بندی منظم آشپزخانه عادت کنید و جلوی پر شدن فضا با اقلام غیرضروری را بگیرید.

با پیروی از این راهکارهای ساده، می‌توانید آشپزخانه کوچک خود را به یک فضای کاربردی و منظم تبدیل کنید که آشپزی را برای شما راحت و لذتبخش سازد.

پیشنهاد مطالعه: ترفندهای نظافت یخچال را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *