معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا + بهمن 1401

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا + بهمن 1401

در فستیوال‌های اسپانیا تمامی فرهنگ‌ها به شکل باشکوهی تجلی پیدا می‌کنند. فرهنگ‌های مختلفی از مسیحیت گرفته تا فرهنگ رومی و یونانی روی اسپانیا تاثیر گذاشته‌اند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

تفریح و خوش‌گذرانی یکی از ارکان مهم زندگی مردم اسپانیا است و هرساله جشن‌های گوناگونی در هر یک از شهرهای این کشور برگزار می‌شود. می‌توان این فستیوال‌ها را نشانگر فرهنگ خوش‌گذران مردم اسپانیا دانست. در ادامه با مجله اینترنتی کوبههمراه باشید تا برخی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا را به شما معرفی کنیم.

عناوین مطلب

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

۷ فستیوال معروف اسپانیا

هر یک از این فستیوال‌ها در روز و ماهی خاص از سال برگزار شده و مناسک ویژه خود را دارند. برای گردشگران معروف ترین فستیوال های اسپانیا وقت مناسبی برای تماشای این کشور شاد و پرتنوع است.

۱. فستیوال سان فِرمین

این فستیوال در آغاز ماه جولای و در شهر پامپلونا برگزار می‌شود. در فستیوال San Fermin، هر روز از ساعت ۸ صبح از افراد شجاعی استقبال می‌شود که می‌خواهند در مراسم گاوبازی شرکت کنند. این مراسم با وجود مخالفت‌های بسیار همچنان در اسپانیا ادامه دارد و طرفداران خاص خود را جذب می‌کند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

۲. فستیوال بزرگ گراسیا

این فستیوال که در زبان اسپانیایی فِستا ماژور دِ گراسیا نامیده می‌شود، جشن رنگ‌هاست. توریست‌ها و افرادی که در گراسیا یا نزدیک به این شهر زندگی می‌کنند، به این فستیوال آمده و حجم زیادی از رنگ‌های مختلف و زیبا را به اطراف پخش می‌کنند. این فستیوال، رژه، آکروبات و آتش‌بازی نیز دارد تا افراد از حضور در این فستیوال و تماشای فعالیت‌های فوق‌العاده این جشن بیشتر لذت ببرند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

۳. فستیوال آتش والنسیا

Las Fallas De Valencia یا فستیوال آتش که در ماه مارس و در شهر والنسیا برگزار می‌شود، یکی از هیجان‌‌انگیزترین فستیوال‌های اسپانیا است، که ۵ روز به طول می‌انجامد. در این فستیوال، شخصیت‌های رنگارنگ غول‌آسایی به خیابان‌ها آورده می‌شوند که بیشتر آن‌ها، در شب پایانی سوزانده شده و آتش‌بازی مفصلی به راه می‌اندازند. تعدادی از این مجسمه‌ها سوزانده نمی‌شوند و به موزه والنسیا منتقل می‌شوند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

۴. فستیوال سامانا سانتا

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا، Samana Santa یا هفته مقدس است که در دوران عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز به شمار می‌رود که در آن، تعداد زیادی از مردان و زنان به خیابان‌ها می‌آیند و همانطور که رژه می‌روند، مجسمه حضرت مسیح و مریم مقدس را (در حالی که با صدها شمع احاطه شده است) به دست‌ می‌گیرند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

۵. فستیوال بارسلونتا

 فستیوال باشکوه بارسلونا، یک مهمانی بزرگ است که شامل نمایش مجسمه‌های پاپیه ماشه (نوعی خمیر کاغذی)، اهدای جایزه برای بهترین آذین‌بندی خیابان، تشکیل برج‌های انسانی، رقص شیاطین، نواختن طبل، آتش‌بازی و رژه‌ عروسک‌های غول‌آسا می‌شود.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

 ۶. فستیوال گوجه فرنگی

در میان تمامی فستیوال‌های اسپانیا، La Tomatina از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا بوده و در میان مردم جهان نیز شناخته شده است. در زمان برگزاری این فستیوال، مردم صدها هزار گوجه‌فرنگی به سمت هم پرتاب می‌کنند و از جنگ بامزه گوجه‌فرنگی‌ها لذت می‌برند. این فستیوال تقریباً از ۷۰ سال پیش آغاز و امروزه به فستیوالی محبوب در اسپانیا تبدیل شده است.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

۷. فستیوال آوریل در بارسلون

این جشن ویترینی از تمام عناصر سنتی اسپانیا، از سوارکاران اسپانیایی گرفته تا نمایش‌های جالب را به نمایش می‌گذارد. اگرچه این فستیوال در ابتدا فقط نمایشگاه ساده‌ای برای نمایش حیوانات خانگی بود، اما بعدها به یکی از تماشایی‌ترین فستیوال‌های اسپانیا تبدیل شد. در این روز صدها چادر برپا می‌شود و پارک‌ها مملو از مردم محلی می‌شود که لباس‌های سنتی به تن کرده‌اند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ میوه و سبزی عجیب که شما را شگفت‌زده می‌کند! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *