مضرات خوردن هله و هوله + بهمن 1401

مضرات خوردن هله و هوله + بهمن 1401

عده‌ای به دلیل حجم کاری و وقت کم، اغلب غذاهای صنعتی و آماده را ترجیح می‌دهند چون راحت و دردسترس هستند اما این خوراکی‌ها دارای ضررهای بسیاری برای بدن هستند.

مضرات خوردن هله و هوله

قطعا با عوارض خوردن خوراکی‌های کارخانه‌ای آشنا هستید و می‌دانید که مصرف مواد غذایی سالم و طبیعی، برای شما به‌شدت بهتر و به‌صرفه‌تر است. حالا چنانچه شما هم از آن دست افرادی هستید که زمان کافی برای حاضرکردن صبحانه، نهار یا شام سالم ندارید و خوراکی را با وعده‌غذایی اصلی جایگزین می‌کنید، لازم است در این مورد بیشتر فکر کنید. با مضرات خوردن هله و هوله در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهآشنا شوید.

مضرات خوردن هله و هوله

خوردن خوراکی به‌جای غذا، راحت‌ترین کار است، چراکه به‌آسانی می‌توانید آن را تهیه کنید. در ادامه مطلب متوجه خواهید شد با جایگزین‌کردن خوراکی یا نوشیدنی با غذا، ممکن است چه اتفاقی بیفتد.

مضرات خوردن هله و هوله

ازدست‌دادن فیبر و دیگر ریز مغذی‌ها

بسیاری از خوراکی‌هایی که جایگزین وعده اصلی می‌کنید فاقد مقدار کافی فیبر هستند که بسیار برای سلامت روده، هاضمه و قلب مهم است. علاوه بر این، ممکن است فاقد سایر مواد مغذی مفید مانند آنتی‌اکسیدان‌ها باشد که از خوردن غذاهای کامل دریافت می‌کنید.

باعث به‌وجودآمدن اضافه‌وزن

یکی دیگر از عوارض جانبی جایگزین‌کردن وعده‌های غذایی اصلی با خوراکی‌ها، افزایش وزن است. ازآنجاکه بسیاری از خوراکی‌ها کالری بسیار کمی دارند، پس از خوردن یکی از آن‌ها هنوز احساس گرسنگی می‌کنید و در نهایت غذای پرکالری می‌خورید. همه آن‌ها کم‌تر از ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری دارند و به همین خاطر خوراکی‌های جایگزین غذا راه‌حل طولانی‌مدت و مؤثری برای کاهش وزن نیستند.

باعث به‌وجودآمدن اضافه‌وزن

محروم‌کردن خود از مواد شیمیایی مفید گیاهی

غذاهای گیاهی مانند میوه‌ها و سبزی‌ها حاوی مواد شیمیایی گیاهی هستند که رنگ این گیاهان را تولید می‌کنند و همچنین مزایای زیادی برای سلامتی دارند. غذاهای جایگزین وعده‌غذایی با ویتامین‌ها و مواد معدنی غنی شده‌اند تا به نیازهای تغذیه‌ای کمک کنند، اما مزایای مشابه خوردن انواع میوه‌ها و سبزی‌ها کامل را ندارند. البته در برخی از جایگزین‌های غذایی به علت توجه به این مسئله مواد افزودنی اضافه شده است.

معده درد یا مشکلات بدتر

هیچ آزمایش ایمنی یا فرایند دقیقی که از طرف سازمان غذا و دارو این خوراکی‌ها را تأیید کند، وجود ندارد. همچنین عوارض جانبی این خوراکی‌ها روی بسته‌بندی ذکر نشده است. در نتیجه، ممکن است نسبت به مواد نگهدارنده شیمیایی (بنزوات سدیم)، حجم دهنده‌ها (کاراگینان، یک ماده التهابی) یا تثبیت‌کننده‌ها (صمغ زانتان) واکنش منفی نشان دهید.

مضرات خوردن هله و هوله

عدم احتیاج به آن‌ها

مطمئناً بعضی از خوراکی و شیک‌ها سالم‌تر از یک عدد بال‌سرخ شده مرغ هستند؛ اما لزوماً سالم‌تر از یک وعده‌غذای کامل و سالم نیستند. شما می‌توانید تمام مواد مغذی موردنیاز خود را، هم درشت‌مغذی‌ها و هم ریز مغذی‌ها را از طریق وعده‌غذایی اصلی به دست آورید. خوراکی‌هایی که مصرف می‌کنید در واقع باید برای تکمیل مواد مغذی موردنیاز شما که در رژیم غذای اصلی وجود نداشته‌اند، باشند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با این ۷ خوراکی، سالم پیر شوید! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *