قیمت آپارتمان در ترکیه

آیا قیمت آپارتمان در ترکیه مقرون به صرفه است ؟

 قیمت آپارتمان در ترکیه 

اگر شما، مخاطب این مقاله اید، به احتمال زیاد به فکر خرید خانه در ترکیه هستید و یا در حال انجام یک معامله در این کشور می باشید. خرید ملک در ترکیه در چند سال اخیر بسیار باب شده است و افراد با اهداف مختلفی در صدد هستند تا سرمایه خودشان را در کشور ترکیه، خرج نمایند. اگر میخواهید بدانید که قیمت آپارتمان در ترکیه چقدر است تا انتها این مقاله را مطالعه نمایید.

قیمت آپارتمان در ترکیه ۲۰۲۱

ترکیه کشوری توریستی و جذاب است. این کشور زیبا و منحصر به فرد در همسایگی کشور ما، ایران، واقع شده. سالانه افراد زیادی به این مکان سفر می کنند. عده ی زیادی از این مسافران رویای زندگی در کشور ترکیه را در سر می پرورانند. البته این کشور واقع در اوراسیا امکانات خوبی برای زندگی دارد. لذا غیر منطقی نیست که هر سال به تعداد افرادی که به ترکیه مهاجرت می کنند اضافه شود. خرید ملک در کشور ترکیه می تواند به این آرزو جامه عمل بپوشاند. بسیاری از افراد با خرید آپارتمان در این کشور، کارت اقامت را از دولت ترکیه دریافت می دارند. قیمت آپارتمان در ترکیه تابع فاکتورهای متعددی است. مکان، متراژ، امکانات و… از جمله فاکتورهایی هستند که بر روی قیمت آپارتمان در ترکیه تاثیر می گذارند.

قیمت آپارتمان در ترکیه 2020
قیمت خرید آپارتمان در ترکیه

قیمت خرید آپارتمان در ترکیه

بر اساس قانون این کشور، خرید ملک، میتواند برای مالک حق اقامت، پاسپورت و شهروندی را ایجاد نماید. از اینرو اگر ملک مورد نظر شما ارزشی معادل با ۲۵۰ هزار دلار یا بالاتر داشته باشد شما می توانید پس از انجام تشریفاتی خاص، از پاسپورت کشور ترکیه و حق شهروندی در این کشور بهره مند گردید. لازم به ذکر است که با داشتن پاسپورت، شما می توانید از خدمات رفاهی، آموزشی، درمانی، تفریحی و… مطابق با شهروندان عادی بهره ببرید. حق سرمایه گذاری، حق رای، حق بهره مندی از بیمه های مختلف از جمله بیمه بازنشستگی از جمله حقوقی هستند که شهروندی ترکیه آنها را برای شما ایجاد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

گفتنی است که با خرید ملک معادل با ۲۵۰ هزار دلار و بیشتر علاوه بر مالک، همسر و فرزند زیر سن قانونی وی نیز میتوانند از این امکانات برخوردار گردند.

راهنمایی های لازم

پاسخ به این سوال منفی است. اما خبر خوش اینست که با داشتن مبلغ زیر ۲۵۰ هزار دلار شما میتوانید در کشور ترکیه ملک خریداری کرده و به صورت قانونی از حق اقامت بهره مند گردید. این حق هم برای مالک و هم برای همسر و فرزند زیر سن قانونی وی لحاظ خواهد شد. با داشتن حق اقامت شما میتوانید هر زمان که مایل بودید به کشور ترکیه رفت و آمد کنید و در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشید. گفتنی است که حق اقامت از جمله حقوق قابل تمدید می باشد. لذا قیمت آپارتمان در ترکیه فاکتور مهمی است که میتوانند حقوق مختلفی را برای مالک به همراه بیاورد.

قیمت اپارتمان در ترکیه چقدر است
قیمت آپارتمان در ترکیه
  • شهر ازمیر

 شهر ازمیر، در غرب ترکیه واقع است. قطعا نام این شهر را بارها شنیده اید. ازمیر یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه محسوب می شود. این شهر به عنوان یک شهر تجاری، صنعتی و بندری دارای موقعیت ممتاز است.

در توصیف شهر ازمیر باید گفت که این شهر، شهر ساحل های ماسه ای است، آثار تاریخی منحصر به فرد، درختان نخل سر به فلک کشیده و شهر هایی با قدمت تاریخی فراوان، همه و همه باعث گشته اند تا گردشگران چنان دلبسته این شهر شوند که مایل باشند در آنجا اقامت کنند و تا پایان عمر در همانجا به زندگی ادامه دهند.

لازم به ذکر است که مشرف بودن به دریای اژه از این شهر یک موقعیت ایده آل ساخته. پس اگر به شهرهای ساحلی علاقه دارید و مایل هستید تا در جایی نزدیک به ساحل زندگی کنید شهر ازمیر، مکان ایده آل شما خواهد بود. شما میتوانید یک آپارتمان در نزدیکی ساحل بگیرید و صبح ها طلوع خورشید و شب ها غروب خورشید را از منظره دریا نظاره گر باشید. آب و هوای مدیترانه ای نیز بر این شهر غالب بوده و باعث گشته تا ازمیر، از پاییز و زمستانی ملایم و تابستان نسبتا طولانی برخوردار باشد. گفته شده که در آخرین سرشماری، جمعیت این شهر بالغ بر ۴ میلیون نفر برآورد شده است.

  • ازمیر شهری با جمعیت جوان

از دیگر مزایای این شهر ساحلی می توان به وجود دو دانشگاه معتبر جهانی در آن اشاره کرد. از اینرو میتوان این شهر را شهری با جمعیت جوان دانست. قطعا میدانید شهرهایی که جمعیت جوان دارند از ظرفیت بالایی برای رشد اقتصاد بهره می برند. همچنین گفتنی است که در این شهر خدمات تجاری از تنوع برخوردار بوده و زیر ساخت ها بسیار ممتاز خواهند بود. با این همه مزیت جمعیت در ازمیر ترکیه رو به افزایش است. لذا نیاز به مسکنِ بیشتر باعث شده تا ساخت و ساز در این شهر رویایی رونق بگیرد. با این حال قیمت آپارتمان ترکیه و در شهر ازمیر بسیار مقرون به صرفه می باشد.

قیمت آپارتمان در ترکیه
قیمت خرید آپارتمان در ترکیه

قیمت آپارتمان در ترکیه

اگر بخواهیم ازمیر را با شهری چون استانبول مقایسه کنیم، باید بگوییم که شهر ازمیر نسبت به شهر استانبول به مراتب آرامتر و زندگی در آن به مراتب ارزان تر و اقتصادی تر می باشد. اگر بخواهیم از نظر اقتصادی شهر ازمیر را با شهری چون تهران مقایسه کنیم لازم است بدانید که هزینه زندگی در ازمیر ۱۲ درصد کمتر از هزینه زندگی در تهران است.

  • قیمت آپارتمان در ازمیر ۲۰۲۱

از اینرو شرایط زندگی در ازمیر ترکیه خوب است و به همین دلیل افراد زیادی برای خرید خانه در این شهر رویایی ترغیب می شوند. با این همه حسن به نظر می رسد که قیمت آپارتمان در ترکیه و در شهر ازمیر هر چقدر هم که زیاد باشد باز هم به صرفه است.

چنانچه قصد دارید در شهر ازمیر به دنبال خانه بگردید باید به شما بگوییم که مناطقی چون بایراکلی، چیلی، قاضی امیر، گوزل باغچه، نارلی دره و کارشیاکا از جمله مناطق مرغوب در این شهر به حساب می آیند.

  • اسن یورت

اسن یورت در لغت به معنای منزلگاه بوده و نام یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است. این منطقه یکی از مهمترین مناطق در این شهر می باشد. نزدیکی این منطقه به ساحل دریای مرمره به آن جذابیت و زیبایی منحصر به فردی می دهد. گفتنی است که اسن یورت یکی از مناطق خوب و رو به رشد استانبول به حساب می آید و به همین دلیل سرمایه گذاری در آن با آینده بسیار روشنی همراه خواهد بود. این منطقه با مهمترین مناطق اروپایی شهر استانبول از جمله باشاک شهیر و بیلیکدوزو مجاورت دارد. جالب است بدانید که اسن یورت یک میلیون نفر را در خودش جای داده است.

از نظر موقعیت جغرافیایی نیز لازم به ذکر است که دریای چکمجه در غرب این منطقه، آوجیلار در شرق، باشاک شهیر در شمال و بیلیک دوزو در جنوب این منطقه قرار دارند.

گفتنی است که منطقه اسن یورت از نظر، دسترسی در موقعیت خوبی قرار دارد. چراکه E5  و E80 دوبزرگراه مهم شهر استانبول هستند که هر دو در این منطقه واقع گردیده اند. دسترسی به این جاده ها و بزرگراه ها، رفت و آمد به تمام مناطق در شهر استانبول را آسان می کند.

لازم به ذکر است که محله آردیچلی، محله آتاتورک، محله اینونو, محله گوزل یورت، محله جمهوریت، محله طلعت پاشا، محله اینجیر تپه، محله نامیک کمال و محله اسنکنت از جمله محله های معروف منطقه اسن یورت محسوب می گردند.

قیمت آپارتمان در ترکیه 2020
قیمت اپارتمان در ترکیه چقدر است

قیمت آپارتمان در اسن یورت ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه و در منطقه اسن یورت بسیار مقرون به صرفه می باشد. تعداد آپارتمان ها و منازل مدرن در این منطقه زیاد است.  علاقه مندان می توانند در این منطقه به خرید ملک اقدام کرده و از امکانات رفاهی چون مسیر پیاده روی و مسیر دوچرخه سواری، فضای سبز و باغچه های دلنواز، زمین بازی برای کودکان، استخر های روباز و سرپوشیده، دسترسی عالی به امکانات رفاهی از جمله مراکز متعدد خرید، مراکز درمانی، مراکز آموزشی، کافه، رستوران و… بهره مند گردند.

قیمت آپارتمان در ترکیه چقدر است؟

قیمت آپارتمان در ترکیه با اختلافی اندک، مشابه قیمت آپارتمان در ایران است. قطعا می دانید که قیمت ملک در کشور ما یعنی ایران در چند سال اخیر روند صعودی دارد و گاها قیمت ها به حدی نامنصفانه هستند، که افراد نسبت به خرید پشیمان می شوند. بسیاری از افراد نیز به دلیل نداشتن چنین مبلغی، قادر به خرید ملک نخواهند بود.

اما در کشور همسایه یعنی ترکیه بنظر می رسد که قیمت ها منصفانه تر و یا حتی کمتر باشند. در ضمن لازم به ذکر است که خرید ملک در کشور ترکیه علاوه بر سرمایه گذاری، به معنای برخورداری از آزادی های بیشتر و امکانات رفاهی بهتر نیز هست. و همین دو عامل کافی هستند تا افراد بیش از پیش به خرید ملک یا خرید آپارتمان در این کشور اوراسیایی ترغیب شوند. در پاسخ به این سوال که قیمت آپارتمان در ترکیه چقدر است؟

باید گفت که بر اساس مشاهدات و تجربیات بعضی از هموطنانمان قیمت آپارتمان در ترکیه به طرز چشم گیری از ایران پایین تر است و این در حالی است که املاک در ایران و در کشور ترکیه از شرایط و آپشن های کاملا مشابهی برخوردارند. با تمام این تواصیف بی دلیل نیست که نه تنها مردم کشور ایران بلکه مردم کشورهای همسایه از جمله کشور افغانستان، کشور عراق، کشور سوریه و… سعی بر این دارند تا بودجه خودشان را در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند.             

قیمت آپارتمان در اسن یورت ترکیه
قیمت آپارتمان در ترکیه

       

قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان

به عنوان یک نکته مهم که بیان کردنش در اینجا خالی از لطف نیست، لازم است بدانیم که سران این کشور اوراسیایی در صدد هستند تا کشور ترکیه را به عضویت اتحادیه اروپا درآورند. بدیهی است که این اقدام در نهایت سبب می شود تا این کشور در زمره کشورهای پیشرفته ی اروپایی قرار بگیرد.

لازم به ذکر نیست که اگر چنین اتفاقی رخ دهد این کشور از همه لحاظ با رشد چشمگیر روبرو خواهد بود. و رشد چشم گیر در نهایت سبب می شود تا اقتصاد کشور و همچنین سطح رفاه مردم، در رده های بسیار بالاتری قرار بگیرد. از اینرو خرید ملک در این کشور یک اقدام دوراندیشانه تلقی می گردد. سرمایه گذاران بایستی این نکته را مد نظر قرار دهند که با وقوع این اتفاق آنها نیز سهم عظیمی در رشد و پیشرفت را از آن خود خواهند کرد.

قطع به یقین این اتفاق در آینده نتایجی خواهد داشت که شاید امروز در تصور نگنجد. با در نظر گرفتن چنین رویدادی که وقوع آن خیلی هم دور از ذهن نیست باید گفت که قیمت آپارتمان در این کشور هر چقدر هم که گران باشد، مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان در ترکیه ۲۰۲۰، تفاوت چشمگیری با قیمت آن در سال جاری ندارد.

قیمت آپارتمان در ازمیر 2021
قیمت آپارتمان در اسن یورت ترکیه

برتری های اقتصادی زندگی در ترکیه

شما با خرید آپارتمان در ترکیه و کسب اقامت این کشور، می توانید هزینه های زندگی تان را به شیوه اقتصادی خرج نمایید. چرا که ترکیه کشوری آزاد است که با اکثر کشورهای دنیا ارتباط دوستانه ای دارد. همین باعث می شود که بازار ترکیه از تنوع برخوردار باشد.  شما می توانید برای خرید کالا به سراغ محصولات اصلی بروید و حتما می دانید که هزینه کردن برای خرید محصولات اصلی به صرفه تر از هزینه کردن برای خرید محصولات تقلبی است.

بطور کلی اگر به دنبال اقامت در کشوری هستید که هزینه ی زندگی در آن مقرون به صرفه باشد، بطور قطع کشور ترکیه مقصد مناسب برای شما خواهد بود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید علاوه بر هزینه زندگی، هزینه ی تحصیل نیز در این کشور بسیار پایین است. و این موضوع به شما فرصت می دهد تا در دانشگاه های ترکیه ثبت نام کرده و به ادامه تحصیل مشغول شوید. بطور کلی مهاجران ایرانی ساکن در این کشور معتقد هستند که زندگی کردن در ترکیه ارزان تر از زندگی کردن در ایران است. در یک کلام با خرید آپارتمان در این کشور شما می توانید از مزایای زندگی در یک کشور خوب همراه با هزینه های پایین معیشت بهره ببرید.

قیمت آپارتمان در ترکیه
قیمت خرید آپارتمان در ترکیه

خرید ملک بصورت قسطی و با دریافت وام بانکی

ممکن است که همه افراد قادر نباشند تا مبلغ خرید ملک در کشور ترکیه را به صورت یکجا یا اصطلاحا تمام نقد بپردازند. دولت ترکیه با ایجاد یک فرصت عالی برای این دسته از افراد، شرایط بهره بردن از وام های بانکی را آسان کرده است. لذا از آنجا که قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، نزدیک به رقم خرید آپارتمان در کشور ایران است. بنظر می رسد که دریافت وام بانکی روشی مقرون به صرفه و مطمئن باشد.

  • دریافت وام مسکن در ترکیه چند مرحله دارد؟

در قدم اول لازم است تا برای دریافت وام به یکی از بانک های ترکیه درخواست بدهید و نوع وام را مشخص نمایید. آنها شرایط را بررسی کرده و میزان درآمد شما و هزینه خرید ملک مورد نظر، محدودیت های مورد نظر، شرایط موجود و… را می سنجند. اگر تمامی جوانب ایده آل باشند وام به شما تعلق خواهد گرفت و شما می توانید ملک مورد نظرتان را خریداری نمایید. از اینرو خرید اقساطی خانه و دریافت وام از بانک، یکی از بهترین روش ها برای خرید ملک در کشور ترکیه به حساب می آید.

قیمت آپارتمان در ترکیه و در شهرهای مختلف چقدر است؟

قیمت اپارتمان در ترکیه چقدر است
قیمت آپارتمان در ازمیر ۲۰۲۱

همانطور که حتما می دانید قیمت ملک در کشور ترکیه تابع شرایط مختلف است. نوع مسکن، متراژ، نوع محله، شهر و… از جمله فاکتورهایی هستند که بر قیمت نهایی ملک تاثیر می گذارند. در ادامه و به هدف آگاهی بیشتر از موضوع قیمت آپارتمان در ترکیه بعضی از گران ترین و ارزان ترین شهر ها و محله ها برای خرید ملک را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • استانبول:

استانبول، گرانترین شهر ترکیه است. این شهر از ظرفیت های بالایی برخوردار می باشد. امکانات رفاهی ایده آل، امکانات تفریحی خوب، جاذبه های گردشگری و… همگی از جمله عواملی هستند که در نهایت باعث می شوند تا هزینه ی زندگی و به تبع آن هزینه خرید یا اجاره مسکن در این شهر بالا باشد. گفتنی است که در همه جای استانبول قیمت ها به یک صورت نیست. و از آنجا که هر شهری محله اعیان نشین و محله متوسط و… دارد. در شهر استانبول نیز می توان با هر سطح بودجه ای یک خانه تهیه کرد.

  • آنکارا:

آنکارا پایتخت ترکیه است. این شهر نیز یکی از مهمترین و البته گران ترین شهر ها در این کشور است. البته نکته ای که در ارتباط با استانبول مطرح شد راجع به آنکارا نیز صادق است. در این شهر نیز میتوان با هر سطح بودجه، یک خانه تهیه کرد.

قیمت آپارتمان ترکیه
قیمت آپارتمان در اسن یورت ترکیه
  • آدی یامان

این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی کشور ترکیه قرار دارد. آدی یامان یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود. کمترین قیمت برای خرید خانه در این شهر تقریبا ۱۲۰۰۰۰ لیر  و بیشترین قیمت برای خرید خانه در شهر آدی یامان تقریبا ۱۸۲۰۰۰ لیر برآورد می شود.

  • آفیون

آفیون از نظر موقعیت جغرافیایی در غرب کشور ترکیه قرار دارد. این شهر یکی از ارزانترین شهرهای ترکیه است.

۱۴۲۰۰۰ لیر کمترین قیمت برای خرید ملک در آفیون و ۲۳۷۰۰۰ لیر بیشترین قیمت برای خرید ملک در ترکیه به حساب می آید.

قیمت آپارتمان در ترکیه 2020
قیمت آپارتمان در ازمیر ۲۰۲۱

در نتیجه لازم به ذکر است که خرید ملک در کشور ترکیه، قدمی مثبت در جهت سرمایه گذاری می باشد. این کشور از قابلیت های خوب و ممتازی برخوردار است و بنظر می رسد که این قابلیت ها در حال گسترش باشند.

شما با هر مقدار بودجه میتوانید به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایید. در این مقاله از قیمت آپارتمان در ترکیه گفتیم امید است این مطلب برایتان جالب و کاربردی بوده باشد.

سایت املاک ترکیه، کوبه، به شما کمک خواهد کرد بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا