حیات وحش در هفته‌ای که گذشت + بهمن 1401

حیات وحش در هفته‌ای که گذشت + بهمن 1401

حیوانات و جانوران در حیات وحش مناظری خلق می‌کنند که تماشای آن‌ها سرشار از زندگی است.

حیات وحش

حیات وحش با تمام رموز و پیچیدگی‌هایش، حالا به مدد عکاسانی‌ در سراسر دنیا که به‌دنبال شکار صحنه‌های بکر از حیوانات هستند، برای ما از نزدیک قابل مشاهده است. بهترین عکس‌های حیات وحش این هفته، از جمله پلنگ کمیاب، کرگدن تک‌شاخ و اردک و جوجه اردک‌ها را در مجله اینترنتی کوبهببینید.

۱. غاز شمالی و جوجه‌اش

این عکس از غاز شمالی قهوه‌ای و جوجه‌اش در کنار یک اژدهای زمینی ردوندا گرفته شده.

عکس: اولیویه رینود/ جانوران و گیاهان

حیات وحش

 

در جزیره ردوندا، بخشی از آنتیگوا و باربودا، در دریای کارائیب است. به لطف یک برنامه بازسازی بین المللی که در سال  ۲۰۱۶ توسط سازمان خیریه حفاظت از جانوران و گیاهان راه اندازی شده، ردوندا از یک زمین بایر به یک پناهگاه پر رونق تنوع زیستی تبدیل شده است.

۲. ایگوانای سبز

ایگوانا مارمولکی بزرگ، درختی و گرمسیری است که تاجی خاردار در امتداد پشت اندامش دارد. این ایگوانای سبز که به شاخه‌ای چسبیده در بخش غربی جنگل‌های بارانی آمازون در نزدیکی لتیسیای کلمبیا زندگی می‌کند.

عکس:خبرگزاری آنادولو/گتی

حیات وحش

۳. صدف‌های مرواریدی

در رودخانه کری اسکاتلند. صدف‌های مرواریدی زندگی می‌کنند. اما محققانی که از پهپادهای زیر آب و تجهیزات غواصی از راه دور استفاده می‌کنند، اکنون تعدادی صدف مرواریدی را در دو دریاچه آب شیرین در ساترلند و تروساخ کشف کرده‌اند.

عکس: سو اسکات

حیات وحش

۴. لک‌لک‌های سفید

لک‌لک‌های سفید بر بالای مناره‌ای که در اثر زلزله‌های ویرانگر ترکیه در ماه فوریه آسیب دیده است، لانه کرده‌اند. از آن زمان این لانه به طور امن به گنبد مسجدی در عثمانیه منتقل شده است.

عکس: خبرگزاری آنادولو/گتی

حیات وحش

۵. اردک و جوجه اردک‌ها

در یک روز آفتابی بهاری در پارک سنت جیمز لندن اردک و جوجه‌هایش در حال گردش و پیدا کردن غذا هستند.

عکس: شین هوا / رکس / شاتر استوک

حیات وحش

۶. گوزن شمالی

دو گوزن شمالی در ذخیره‌گاه طبیعی ملی شیشو الک در جینگژو، چین برای یکدیگر دست تکان می‌دهند.

عکس: گتی

حیات وحش

۷. زنبور کالیفرنیایی

در اقیانوس آرام، یک زنبور کالیفرنیایی در خشخاش به دنبال شهد می‌گردد.

عکس:شاتر استوک

حیات وحش

۸. کرگدن تک‌شاخ

در پناهگاه حیات وحش پوبیتورا در موریگان هندوستان کرگدن‌های تک‌شاخ در حال گردش هستند. پوبیتورا دارای بالاترین تعداد کرگدن‌های تک‌شاخ هندی در جهان است.

عکس:شاتر استوک

حیات وحش

۹. پلنگ سیاه

یک پلنگ کمیاب که پلنگ سیاه نیز نامیده می‌شود در لایکیپیای کنیا یک روز عادی زندگی‌اش در حیات وحش را می‌گذراند. این پلنگ ماده که دو سال سن دارد برای اولین بار ۱۸ ماه پیش در منطقه اطراف رودخانه اواسو ناروک ظاهر شد. این پلنگ سیاه وقتی توسط ردیاب‌های محلی دیده شد، Giza نام گرفت.

عکس: کریس برانسکیل/ گتی ایماژ

حیات وحش

۱۰. میمون پوزه‌طلایی

این میمون‌های در حال انقراض در حفاظت‌گاه طبیعی فوپینگ در چین تمرین راه رفتن می‌کنند. عکاس، کیانگ ژانگ، می‌گوید: سردترین روز ژانویه بود که یک خانواده میمون طلایی را پیدا کردیم. این میمون بچه‌اش را می‌برد تا راه برود و روی درخت بپرد. نیازی به نگرانی در مورد زمین خوردن نوزاد نیست، دست و پاهای او بر پیکر مادرش قلاب شده. من این صحنه را دیدم و به سرعت این لحظه شگفت‌انگیز را ثبت کردم.

حیات وحش

پیشنهاد مطالعه: ۵ حیوانی که بعد از مرگ هم زنده می‌مانند! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *