جای دیدنی تهران + بهمن 1401

جای دیدنی تهران + بهمن 1401

مکان‌های دیدنی تهران که در این مطلب معرفی می‌کنیم، به‌ راحتی در دسترس هستند و با وسایل نقلیه مختلف در زمان کوتاه می‌توانید به آن‌ها برسید.

جای دیدنی تهران

یک روز تعطیل در نورزوز یا شب‌های ماه رمضان، فرقی نمی‌کند اگر حوصله‌تان سررفته و می‌خواهید سری به اماکن دیدنی تهران بزنید، این مطلب را دنبال کنید تا بتوانید بهترین گزینه را برای گردش انتخاب کنید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا ۷ جای دیدنی تهران را بشناسید.

کاخ‌‌های تهران

شاید کاخ‌‌های تهران از اولین گزینه‌‌هایی باشند که به ذهن شما می‌رسد. کاخ سعدآباد یا گلستان از این گروه هستند.

جای دیدنی تهران

عمارت مسعودیه

بسیاری از کاخ‌ها و عمارت‌های تاریخی که در سطح شهر مشاهده می‌کنیم، مربوط به زمان قاجار هستند و در آن دوره ساخته شده‌اند. عمارت مسعودیه هم یکی از همین بناهاست که در سال ۱۲۵۷ ساخته شده است.

از آنجایی که میدان بهارستان مرکز ثقل فعالیت مشروطه‌خواهان بوده است و عمارت مسعودیه هم در نزدیکی آن قرار دارد. در عمارت مسعودیه فعالیت‌های مهمی صورت گرفته است و پس از سقوط مسجد سپهسالار، این مکان پناهگاه مشروطه‌خواهان بوده است.

عمارت مسعودیه

خانه مقدم

خانه مقدم سه مجموعه اصلی دارد که شامل عمارت برج، عمارت زمستانی و عمارت تابستانی می‌شود و سه حیاط هم دارد که هر کدام قسمت‌های مهمی دارند. گفتنی است که عمارت برج معماری خاصی دارد و برای طراحی حیاط اندرونی هم از فرش ایرانی الهام گرفته شده است. پروفسور پوپ، مورخ آمریکایی، خانه مقدم را به‌عنوان ارزشمندترین خانه جهان در دهه‌های ۳۰ و ۴۰ می‌داند و یکی از دلایل آن هم به‌واسطه وجود اشیای تاریخی و گران‌بهای آن است.

خانه مقدم

برج طغرل

برج طغرل منسوب به فردی با همین نام یعنی «طغرل بیک»، پادشاه اول سلجوقیان است و قدمتش به نیمه دوم قرن ششم برمی‌گردد. با توجه به اینکه محدوده ری به شهر تهران پیوند خورده، برج طغرل هم از اماکن دیدنی تهران محسوب می‌شود.

برج طغرل

پل کن

پل کن که یکی از جاهای دیدنی تهران هم محسوب می‌شود در دوران قاجار و در سال ۱۳۱۲هجری شمسی روی رودخانه کن احداث شده است. این پل تنها راه ارتباطی روستاهای شمالی با روستای کن بوده است.

پل کن

تئاتر شهر

تئاتر شهر جزو جاذبه‌های دیدنی تهران است که شاید بارها از جلوی آن عبور کرده باشید. بنای تئاتر شهر یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است. این بنا یک سازه دایره‌ای است و اجزای آن تشکیل شده از آجر و کاشی‌هایی به رنگ‌های فیروزه‌ای و سبز. این فرم نشان از معماری دوره ایلخانان دارد.

تئاتر شهر

موزه‌‌های تهران

تهران شماری از غنی‌ترین موزه‌های کشور را دارد که نباید از آن‌ها غافل شد. موزه‌‌های تهران اشیای بسیار مهم و ارزشمندی را در خود جای داده‌اند. فقط کافی است پیش از بازدید، موضوع هر موزه را بدانید و اطلاعات مختصری درباره اشیای آن داشته باشید که بازدید هیجان‌انگیزتری را تجربه کنید. اگر به سایر نقاط دیدنی ایران علاقه‌مند هستید، ۷ مکان از دیدنی‌ترین مناطق گردشگری سنندج را بخوانید.

جای دیدنی تهران

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری، روستایی عجیب با تابوت‌های آویزان را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *