تمیز کردن سینک ظرفشویی + بهمن 1401

تمیز کردن سینک ظرفشویی + بهمن 1401

این روزها خانه تکانی در برنامه بسیاری از افراد وجود دارد؛ یکی از گزینه‌هایی که در نظافت خانه اهمیت دارد شستن سینک ظرفشویی است که آن هم راهکارهای خود را دارد.

تمیز کردن سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یکی از پرکاربردترین وسایل در خانه شماست. پس جای تعجب نیست که به راحتی کثیف هم شوند. باکتری‌هایی که در سینک باقی می‌مانند می‌توانند در زمان طولانی منجر به بیماری‌های تهدیدکننده‌ای شوند. با این حال، با ترکیب موثر محصولات پاک کننده غیر مضری مانند جوش شیرین، آب لیمو و سرکه، سینک آشپزخانه شما می‌تواند تمیز و براق شود. روش تمیز کردن سینک ظرفشویی بدون مواد شیمیایی را در مجله اینترنتی کوبهبخوانید.

تمیز کردن سینک ظرفشویی

تمیز کردن سینک ظرفشویی بدون استفاده از مواد شیمیایی

  1. ظروف کثیف و باقی‌مانده مواد غذایی را از سینک خود خارج و تمیز کنید. وقتی شروع به شست و شوی سینک می‌کنید، نباید چیزی در آن باشد.
  2. تمام سطح سینک خود را بشویید. از یک صابون ملایم، پارچه نرم و آب گرم برای تمیز کردن شیرها، زهکشی و لبه بیرونی استفاده کنید. بهتر است بعد از هربار استفاده از سینک این کار را انجام دهید.
  3. آب لوله کشی داغ را داخل زهکشی سینک بریزید. این کار به از بین بردن بوی بد و نرم شدن هر گونه مواد لکه دار که ممکن است باعث مسدود شدن زهکشی شود کمک می‌کند. می‌توانید در یک قابلمه آب را بجوشانید و در سینک بریزید، این کار به شل شدن هر گونه تفاله در فاضلاب شما کمک می‌کند. این کار را چند بار در هفته انجام دهید.
  4. مخلوط جوش شیرین و آب لیمو برای نظافت سینک مناسب است. یک قاشق چایخوری جوش شیرین را با یک چهارم قاشق آب لیمو مخلوط کنید. اجازه دهید این مخلوط حدود ۱۰ دقیقه روی سینک بماند و سپس آن را با آب داغ بشویید. حداقل هفته‌ای یکبار این کار را روی سینک خود انجام دهید. جوش شیرین یک ماده پاک کننده طبیعی است که کثیفی و چربی را از بین می‌برد، بنابراین می‌توانید آن را در اطراف شیر آب نیز بریزید و با مسواک روی آن را بشویید.
  5. به ترکیب جوش شیرین و آب لیمو می‌توانید کمی سرکه سفید هم اضافه کنید. روی سینک بریزید و اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. در همین حین، مقداری آب داغ را بجوشانید و داخل آن بریزید. این کار به ضد عفونی کردن زهکش کمک می‌کند. سپس آبکشی کنید.
  6. برای براق کردن سینک از آرد استفاده کنید. سینک را با حوله کاملا خشک کنید. هر رطوبتی که باقی بماند با مخلوط شدن با آرد مانند خمیر می‌شود. دور سینک را آرد بپاشید. با استفاده از یک حوله جدید و تمیز، به آرامی روی سینک بمالید. آرد اضافی را بردارید و دور بریزید.
پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ ترفند برای افزایش سرعت گوشی اندرویدی را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *