تفاوت میسلارواتر و تونر در چیست؟

تفاوت میسلارواتر و تونر در چیست؟ + بهمن 1401

یکی از کارهای مهمی که روزانه برای حفظ سلامت پوستتان باید انجام دهید، استفاده از محلول‌های پاک کننده و پاکسازی پوست است.

تفاوت میسلار واتر و تونر

تفاوت میسلار واتر و تونر در چیست؟ از جمله سؤالاتی است که با افزایش روزافزون محصولات پوستی و آرایشی از ما پرسیده می‌شود. در این مطلب از کوبهمگ برای شما توضیح می‌دهیم که هر کدام از این محصولات برای چه زمانی مناسب هستند.

پاک‌سازی پوست

هر خانمی فارغ از اینکه آرایش‌کرده یا خیر یا حتی در خارج از خانه بوده یا داخل خانه باید بداند که هر روز باید پوست خود را پاک کند تا کثیفی‌ها و چربی‌های اضافی پوست از بین برود. سهل‌انگاری در این کار و عدم پاک‌سازی پوست مشکلات مختلفی برای پوست شما ایجاد می‌کند همچنین طراوت و شادابی شما از بین می‌رود که قطعاً جبران‌کردن آن مشکل است.

برای پاک‌کردن یک آرایش می‌توانید از دستمال مرطوب، شوینده‌های روغنی که در مطلب روتین پوستی که همه افراد مشهور، از کره‌ای‌ها یاد گرفتند! بیان کردیم بسیار مناسب هستند، محلول‌های شوینده بر پایه آب و یا دستمال‌های پاک‌کننده آرایش استفاده کنید.

نکته مهم آن است که بهترین گزینه برای پاک‌کردن آرای محصولاتی هستند که مواد آرایشی را بر روی پوست پخش نکرده و فقط آن‌ها را به خود جذب می‌کند و پوستتان را تمیز می‌کند.

همان‌طور که گفتیم، پاک‌کردن آرایش از روی صورت امری بسیار مهم و کاملاً ضروری است تا از رسوب مواد آرایشی بر روی پوست و بروز مشکلات متعدد جلوگیری کند. محصولات پاک‌کننده آرایش، عمل پاک‌سازی پوست صورت از آرایش را با درجات متفاوتی انجام می‌دهند؛ برخی از آنها توانایی پاک‌کردن مواد ضد آب را ندارند؛ ولی برخی دیگر به‌راحتی این مواد را در خود حل می‌کنند.

میسلار واتر و تونر

برای اینکه تفاوت میسلار واتر و تونر را برایتان شرح دهیم در ابتدا باید بگویم هر کدام از آن‌ها برای چه کاری مناسب هستند.

میسلار واتر چیست؟

میسلار واتر آرایش صورت را پاک و پوست را تمیز می‌کند. بعضی از میسلار واترها برای پاک‌کردن آرایش چشم هم مناسب هستند. این محلول می‌تواند جایگزین انواع پاک‌کننده‌های آرایشی از جمله روغن‌ها و دستمال مرطوب باشد. میسلار واترها برای همه پوست‌ها قابل‌استفاده هستند. فقط کافی است تا در هنگام خرید به اطلاعات درج شده روی محصول توجه کنید و میسلار واتر مناسب پوست خود را تهیه کنید.

در توضیح این محصول باید بگوییم که میسلار واتر محلولی بر پایه آب است که مواد آرایشی را از روی صورتتان پاک می‌کند. ترکیبات اصلی در این محلول‌ها تقریباً یکسان بوده و شامل آب تصفیه شده، مرطوب‌کننده و مواد دیگری است که قابلیت حل‌کردن مواد آرایشی را با خود دارد.

میسلار واتر می‌تواند آرایش صورت را پاک و پوست را تمیز کند. بعضی از میسلار واترها حتی برای پاک‌کردن آرایش چشم هم مناسب هستند. این محلول می‌تواند جایگزین انواع پاک‌کننده‌های آرایشی از جمله روغن‌ها و دستمال مرطوب باشد.

میسلار واتر چیست؟

تونر چیست؟

همان‌طور که بیان کردیم قبل از بیان تفاوت میسلار واتر و تونر باید هر کدام از آن‌ها را توضیح دهیم. در توضیح تونر باید بگوییم تونر وظیفه تمیزکردن صورت و تنظیم PH پوست بعد از پاک‌کردن آرایش و شستن صورت با شوینده مناسب را دارد.

زمانی که شما صورت خودتان را با شوینده می‌شورید، پوست از حالت اسیدی خودش خارج می‌شود. تونر پوست را به حالت طبیعی خود برمی‌گرداند و باعث رطوبت آن می‌شود.

در برخی از مواقع تونر باعث بسته‌شدن منافذ باز پوست می‌شود. مرحله بعد از تونر، آبرسانی وتغذیه‌کردنن پوست با انواع مرطوب‌کننده‌ها و سرم‌های مراقبتی است.

برای استفاده از تونر مانند میسلار واتر به پدهای کتان آرایشی احتیاج دارید. مقداری از آن را روی پد بریزید و به‌آرامی به کل صورت بکشید. خواهید دید که حتی بعد از شستن صورت هم مقداری آلودگی روی پوست شما وجود دارد. بعد از زدن تونر نیازی نیست صورت را آبکشی کنید. بعد از توضیح هر کدام از این محصولات تفاوت میسلار واتر و تونر را بیان می‌کنیم.

تفاوت میسلار واتر و تونر

میسلار واتر و تونر

تفاوت میسلار واتر و تونر مربوط به کاربرد آن‌ها می‌شود. میسلار واتر در واقع محلولی بر پایه آب است که وظیفه آن پاک‌کردن آرایش از روی صورت است؛ اما میسلار واتر به‌تنهایی برای پاک‌کردن پوست کافی نیست.

در مرحله دوم لازم است صورتتان را بشورید تا پوستتان به‌صورت کامل پاک شود.

تونرها برای برگرداندن حالت اسیدی پوست و تنظیم‌کردن PH آن استفاده می‌شوند. علاوه بر این، تونرها می‌توانند کارهای دیگر مانند آبرسانی، لایه‌برداری و روشن‌کنندگی هم انجام دهند.

سخن آخر

در نهایت بعد از فهمیدن تفاوت میسلار واتر و تونر به این نتیجه می‌رسیم که برای پاک‌سازی پوست استفاده از هر دوی این محصولات لازم و ضروری است.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بی‌بی کرم و سی‌سی کرم در چیست؟

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *