بهترین زمان نوشیدن چای سبز + بهمن 1401

بهترین زمان نوشیدن چای سبز + بهمن 1401

چای سبز از پرخاصیت‌ترین نوع چای‌های گیاهی است.

۹۲۸ برای لاغری چای سبز را این موقع بخورید!

اگر معمولا از نوشیدن چای لذت می‌برید، هرزمانی می‌تواند زمان مناسبی برای نوشیدن چای موردعلاقه‌تان باشد اما با این حال اگر تمایل دارید که مزایای چای مورد نظر خود را به حداکثر برسانید و بتوانید بعد از نوشیدن آن به راحتی بخوابید، گزینه مناسب برای شما نوشیدن چای سبز است. در این مطلب از مجله اینترنتی کوبهبه شما خواهیم گفت که بهترین زمان نوشیدن چای سبز، چه زمانی است.

فواید نوشیدن چای سبز

چای سبز از کاملیا سیننسیس ساخته شده است، گیاهی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها، کافئین و اسیدهای آمینه. این گیاه همچنین حاوی مقادیر فراوانی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر است و مهم‌ترین آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز نوعی کاتچین به نام EGCg است که این ماده تنها در چای سبز یافت می‌شود. برخلاف چای سیاه، چای سبز فاقد اکسیداسیون است.

مطالعات نشان می‌دهند که چای سبز در پیشگیری از سرطان و بیماری‌های قلبی و عروقی مفید بوده و خاصیت ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد ویروسی و محافظت از بدن را دارد. این نوشیدنی همچنین، کلسترول را کاهش می‌دهد. فواید چای سبز در صورت مصرف همیشگی و طولانی مدت آن به دست می‌آید، نه نوشیدن گاه و بی‌گاه آن.

فواید نوشیدن چای سبز

بهترین زمان نوشیدن چای سبز چه موقع است؟

چای سبز نوشیدنی عالی در شروع روز و صبح هنگام است. کافئین این نوشیدنی به میزانی است که انرژی لازم برای شروع روز را برای شما فراهم خواهد کرد. برخلاف قهوه، چای سبز حاوی آمینو اسید “ال تیانین” است که از هدر رفتن کافئین جلوگیری کرده و انرژی را تا چند ساعت بعد، پایدار نگه خواهد داشت. به عبارت دیگر چای سبز از بروز حس خواب آلودگی در شما جلوگیری خواهد کرد.

چای سبز را همچنین می‌توانید به عنوان عصرانه میل کنید. البته باید به نوع چای سبز مورد نظر دقت کنید زیرا برخی از انواع چای‌های سبز در مقایسه با چای سیاه، از مقدار کافئین بیشتری برخوردارند. بنابراین بهترین چای‌های سبز عصرانه معمولا دارای برگ‌های پهن و بالغ هستند، مانند کیوبانچا، هویچا یا کویشیا.

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن

اگر دلیل شما برای نوشیدن چای سبز کاهش وزن است، بهترین زمان برای نوشیدن یک یا دو فنجان چای سبز قبل از شروع ورزش روزانه‌تان است. مطالعات نشان می‌دهند نوشیدن چای سبز ۹۰ دقیقه قبل از ورزش، چربی سوزی را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. برای افزایش میزان تاثیر همچنین می‌توانید برای تهیه آن از آب گرم استفاده کرده و مدت بیشتری آن را روی شعله قرار دهید.

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور کاهش وزن

آیا باید قبل یا بعد از غذا، چای سبز نوشید؟

برای جذب بیشتر مواد مغذی موجود در چای سبز بهتر است آن را قبل از خوردن غذا میل کنید. نوشیدن چای سبز بعد از صرف غذا مانع از جذب آهن موجود در غذا خواهد شد اما با این حال برخی تحقیقات به عمل آمده دیگر نشان می‌دهد که نوشیدن چای سبز با معده خالی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. اگر دارای مشکلات معده و کبد هستید، بهتر است این چای را بعد از صرف غذا میل کنید و حتما در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز به منظور تقویت سوخت و ساز بدن

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن چای سبز قبل یا ۳۰ الی ۶۰ دقیقه بعد از صرف غذا باعث تقویت سوخت و ساز بدن خواهد شد. نوشیدن چای سبز دو ساعت قبل از خوابیدن نیز به تقویت سوخت و ساز بدن کمک می‌کند.

بهترین زمان نوشیدن چای سبز

آیا نوشیدن چای سبز قبل و بعد از ورزش کردن، ایده جالبی است؟

نوشیدن چای سبز قبل و بعد از انجام تمرینات ورزشی، مزایای خاص خود را دارد. نوشیدن یک فنجان چای سبز قبل از انجام تمرینات ورزشی به کاهش وزن، افزایش استقامت و تمرکز کمک می‌کند، در حالی که نوشیدن آن بعد از انجام تمرینات ورزشی باعث ترمیم و پر شدن بدن خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب هرگز این قسمت کله‌پاچه را نخورید! را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *