9 مورد از بکرترین جاذبه های گردشگری در ایران

9 مورد از بکرترین جاذبه های گردشگری در ایران + بهمن 1401

ایران کشوری است با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر اما برخی از جاذبه های بکر گردشگری در ایران باوجود زیبایی‌های فراوان کمتر شناخته شده‌اند.

A pristine tourist attraction0 9 مورد از بکرترین جاذبه های گردشگری در ایران

ایران کشوری با تاریخ و فرهنگ بسیار غنی است که دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است. علاوه بر مقاصد گردشگری معروف، جاذبه های بکر گردشگری در ایران مقاصدی هستند که شاید کمتر شناخته شده باشند؛ اما زیبایی‌ها و جذابیت‌های منحصربه‌فردی دارند که حداقل برای یکبار سفر می‌توانند مقاصد خوبی باشند. همراه دلتامگ چند مورد از این جاذبه‌های کمتر دیده شده در ایران را بشناسید.

جاذبه‌ های بکر گردشگری در ایران

ایران همچنان دارای مقاصد کمتر دیده شده و بکری است که ارزش یکبار بازدید را دارند. در ادامه به برخی از جاذبه های بکر گردشگری در ایران اشاره خواهیم کرد.

رودخانه کوهرنگ

از ارتفاعات زرد کوه در شهرستان کوهرنگ رودی جریان می‌یابد که سرچشمه اصلی رودخانه کارون است. این رود که در استان چهارمحال بختیاری قرار گرفته و در اطراف خود طبیعتی بکر و مثال‌زدنی پدید آورده است، رودخانه کوهرنگ است.

از ارتفاعات زرد کوه در شهرستان کوهرنگ رودخانه کوهرنگ می گذرد

شهر قدیمی میانه

در استان آذربایجان شرقی شهری تاریخی با قدمتی کهن وجود دارد که به دروازه آذربایجان معروف است. این شهرهای برای سال‌های زیادی تنها راه ارتباطی بین آذربایجان شرقی و بدنه اصلی کشور بوده است. نام این شهر میانه و دارای جاذبه های معماری فراوان، بازارهای سنتی و طبیعتی بکر و بسیار زیباست.

جزیره مینو

یکی از زیباترین جزایر ایران در آبادان و در استان خوزستان که در لیست جاذبه های بکر گردشگری در ایران جایگاه خاصی دارد، جزیره مینو است. رودخانه اروندرود این جزیره را به آغوش کشیده است و تنها شهر این جزیره مینوشهر است.

تنها شهر این جزیره مینوشهر است

کوه‌های میشو

در بین شهرستان مرند و شهرستان شبستر رشته‌کوه‌های زیبایی وجود دارد که مرتفع‌ترین قله آن با نزدیک به سه هزار متر ارتفاع طبیعتی فوق‌العاده زیبا دارد. در لیست جاذبه های بکر گردشگری در ایران کوه‌های میشو یا رشته‌کوه میشو داغی از زیبایی و اهمیت خاصی برخوردار است. منطقه میشو داغی از مناطق حفاظت شده در شمال دریاچه ارومیه و جنوب منطقه حفاظت شده مراکان و منطقه شکار ممنوع یکانات است. وجود حدود ۳۸۵ نوع گونه گیاهی در میشو داغ، این منطقه را به یکی از ذخیره‌گاه‌های ژنتیکی جهان تبدیل کرده است.

قله های میشو همیشه پر از برف است

قلعه رودخان فومن جاذبه گردشگری دیدنی

در میان جنگل ‌های مرطوب انبوه شمال گیلان قلعه ای قدیمی به نام قلعه رودخان قرار دارد که قدمت آن مربوط به دوره قبل از اسلام در ایران‌ می‌رسد. این قلعه طرفداران زیادی در میان ایرانیان دارد ولی توریست‌های خارجی از وجود آن اطلاعی ندارند. عده ای از کارشناسان زمان ساخت این قلعه را به دوران ساسانیان و همزمان با حمله اعراب به ایران‌ می‌دانند، این قلعه در دوره سلجوقیان مجددا بنا شد.

قلعه رودخانه قدمت بسیار زیادی دارد

گنبد سلطانیه زنجان

یکی دیگر از جاذبه های بکر گردشگری در ایران که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده گنبد سلطانیه است که در شمال غرب استان زنجان قرار دارد و یکی از بزرگ‌ترین گنبدهای جهان به شمار‌ می‌رود. در سال‌های ۱۳۰۲ الی ۱۳۱۲ میلادی این گنبد در سلطانیه که پایتخت حکومت ایرانیان بود قرار داشت . این گنبد روی قبر حاکم ایلخانی هشتم قرار دارد.

گنبد سلطانیه زنجان در میراث جهانی یونسکو ثبت شده

عمارت بخردی، یکی از جاذبه های گردشگری کمتر شناخته شده ایران

در اصفهان کاروانسرایی ۴۰۰ ساله از دوره صفویان وجود دارد که با اتاقک‌های زیاد و متفاوتش میزبان گردشگران دوره قاجار هم بوده است. این عمارت امروزه به عنوان قدیمی‌ترین اقامتگاه که در دست بازسازی است شناخته‌ می‌شود. از دوران قاجار و صفوی پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگارنگ در این عمارت باقی مانده است.

کاروانسرایی 400 ساله از دوره صفویان وجود دارد

هتل صخره‌ای کندوان یکی از جاذبه های بکر گردشگری ایران

حدود ۳۰ کیلومتر که از شمال غرب تبریز فاصله بگیرید با یک روستای صخره‌ای ۸۰۰ ساله به نام کندوان روبه‌رو‌ می‌شوید. محل زندگی مردم این منطقه داخل غارهایی قرار دارد که در دل سنگ‌های آتشفشانی کوه سهند ساخته شده‌اند. هتل لوکس کندوان در میانه همین روستا قرار دارد اما نمایی متفاوت از دیگر هتل‌ها دارد. این هتل اتاقک‌های غارگونه دارد ولی با این حال امکاناتش کاملا مدرن است و تجهیزات کاملی دارد. طبق گفته‌های افسانه‌های محلی خواص پزشکی آب معدنی که از کوه سهند سرچشمه‌ می‌گیرد از بهشت عدن نشئت گرفته است.

هتل لوکس کندوان در میانه همین روستا قرار دارد

برج طغرل تهران

بنایی در شهر ری متعلق به دوره سلجوقیان به نام برج طغرل وجود دارد که در حاشیه جنوبی تهران واقع شده و در لیست جاذبه های بکر گردشگری در ایران قرار گرفته است. ری همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران مشتاق نواحی شمالی شهر تهران بوده است. این منطقه جزء قدیمی‌ترین مناطق تهران به شمار‌ می‌رود که بناهای تاریخی بسیار با ارزشی مانند بازار ۵۰۰ ساله صفوی دارد و یکی از جاذبه‌های کمتر شناخته شده ایران است.

سخن پایانی

این‌ها تنها چند نمونه از جاذبه‌های کمتر دیده شده و جاذبه های بکر گردشگری در ایران هستند. ایران به لطف تنوع طبیعی و فرهنگی خود دارای مکان‌های دیدنی و جذاب بسیاری است که در انتظار کشف و دیده‌شدن توسط گردشگران هستند و در انتظار چشمان مشتاق توریست‌ها مانده‌اند.

بنایی در شهر ری متعلق به دوره سلجوقیان است

پیشنهاد مطالعه:این گیاهان حتی با یک‌بار آب دادن در ماه هم به خوبی رشد می‌کنند

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *