3 مقصد عالی برای تعطیلات شهریور

3 مقصد عالی برای تعطیلات شهریور + بهمن 1401

تابستان امسال هم با روزهای داغ و گرمش روبه‌پایان است و فرصت شما برای سفرهای تابستانی روبه‌اتمام است. با این وجود در آخرین ماه از تابستان امسال تعطیلات شهریور می‌تواند بهترین فرصت برای مسافرتی چندروزه و تجدید انرژی شما باشد.

تعطیلات شهریور

تعطیلات تابستانی و روزهای گرم سال دارد به آخر می‌رسد و هر روز از شدت گرمای هوا کاسته می‌شود. تعطیلات شهریور نه‌تنها آخرین فرصت شما برای سفرهای تابستانی است؛ بلکه می‌تواند بهترین فرصت شما نیز باشد؛ چون از شدت گرمای هوا کاسته شده است.

تعطیلات شهریور

اگر تمام تعطیلات تابستانی را از دست ‌داده‌اید و هنوز هم به یک مسافرت جذاب و یک مقصد دیدنی نرفته‌اید نگران نباشید، تعطیلات شهریور می‌تواند بهترین گزینه برای مسافرتی چندروزه و استراحت روح و جسم شما باشد. اگر دنبال مقصد جذاب برای آخرین روزهای تابستان خود می‌گردید تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

سنندج مقصدی عالی برای تابستان

سنندج

یکی از بهترین مقاصد تعطیلات تابستانی بدون شک سنندج است. شهری کوهستانی در دامنه رشته‌کوه زاگرس که علاوه بر آب‌وهوای خنک و مطلوب، پر از جاذبه‌های گردشگری جذاب است. از جمله جاذبه‌های تاریخی سنندج می‌توان عمارت آصف سنندج، حمام خان سنندج، عمارت خسروآباد و بازارچه سنندج را نام برد.

سنندج دارای یکی از معروف‌ترین بازارچه‌های تاناکورای ایران است که هر چیزی با قیمت مناسب و کیفیت عالی در آنجا پیدا می‌شود و می‌توانید برای پاییز امسالتان کلی خرید کنید و دست پر به خانه برگردید. دریاچه سد قشلاق و طبیعت کوه آبیدر نیز از جاذبه‌های طبیعی این شهر زیباست که هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر ایران می‌شوند.

آستارا در مرز ایران و ارمنستان

آستارا

آستارا یکی از شمالی‌ترین شهرهای ایران است که در استان گیلان و درست در مرز با ارمنستان واقع شده است. این شهر زیبای شمالی همچون سایر شهرهای شمال دارای طبیعتی سرسبز و آب‌وهوایی خنک است که دل هر گردشگری را می‌رباید. اتفاقا فصل‌های بهار و تابستان بهترین فصل‌های سفر به این شهر زیبا هستند. فاصله این شهر از تهران حدود پانصد کیلومتر است و هفت ساعت زمان نیاز است تا به آن برسید. برای رسیدن به این شهر نیز زیباترین مسیر، مسیر جاده حیران است که از اردبیل می‌گذرد.

آبشار لاتون، ساحل صدف‌ها، پارک جنگلی بی‌بی یانلو، تالاب بین‌المللی استیل رود آستارا چای و کوه اسپیناس از جمله جاذبه‌های طبیعی و حیرت‌انگیز این شهر مرزی هستند. قلعه شیندان و بقعه پیر قطب‌الدین نیز از جمله جاذبه‌های تاریخی آستارا محسوب می‌شوند که به‌راحتی می‌توانید به دیدن آن‌ها بروید.

یزد در آخرین روزهای تابستان خنک می شود

یزد

یکی از مهم‌ترین شهرهای مرکزی ایران که بافتی تاریخی و رنگ و بوی اصالت ایرانی می‌دهد. شاید بگویید که خب یزد شهری کویری است و سفر به آن در تابستان و تعطیلات شهریور مناسب نیست؛ اما با نزدیک‌شدن به روزهای آخر تابستان هوای این شهر نیز هر روز خنک‌تر می‌شود و می‌تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری تعطیلات تابستانی باشد. این شهر مملو از جاذبه‌های تاریخی مانند مجموعه امیرچخماق، مسجد جامع یزد، آتشکده زرتشتیان، آب‌انبار شش بادگیر و باغ دولت‌آباد است که برای دیدن هرکدام از آنها نیازی به طی مسافتی طولانی ندارید و به‌راحتی قابل‌ دسترسی هستند.

سخن آخر

با نزدیک‌شدن به روزهای آخر تابستان تعطیلات شهریور می‌توانند آخرین و بهترین فرصت شما برای فرار از مشغله‌های هر روز زندگی باشند درحالی‌که می‌توانید چند روزی روح و جسم خود را به آرامش و استراحت دعوت کنید. با سفر به شهرهای خاص ایرانی تجربه سفری متفاوت در تعطیلات تابستانی را به خود هدیه دهید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *