پل شیطان، پلی ترسناک و عجیب در آلمان + بهمن 1401

پل شیطان، پلی ترسناک و عجیب در آلمان + بهمن 1401

آیا به اماکن تاریخی تسخیر شده توسط ارواح علاقه دارید؟ آیا می‌دانید بعضی مکان‌ها اصلا به دست انسان‌ها ساخته نشده‌اند و سازنده آن‌ها در همه تاریخ گمنام بوده است؟ پل شیطان در آلمان پلی است که شیاطین آن‌را ساخته‌اند.

پل شیطان پل تاریخی ترسناک در آلمان

پل شیطان پلی در داخل خاک آلمان است که در پارک وسیع و سرسبزی تنها در شش کیلومتری مرز لهستان واقع شده است. همراه مجله گردشگری کوبهدیداری از یکی از عجیب‌ترین پل‌های دنیا داشته باشید.

پل شیطان

مکان‌های متروکه بسیاری در روی زمین وجود دارد که خیلی‌ها اعتقاد دارند بعضی از آن‌ها به تسخیر ارواح یا شیاطین درآمده‌اند. در این میان مکان‌هایی نیز وجود دارد که برخی معتقدند به‌جای انسان‌ها شیاطین در ساخت آنها نقش داشته‌اند.

نام اصلی پل شیطان در واقع پل راکوتز است که از قرن نوزدهم میلادی در آلمان به‌جامانده است. این پل باوجوداینکه با نام عجیب و ترسناکی مشهور شده است؛ اما زیبایی خارق‌العاده‌ای دارد. بازتاب تصویر این پل در آب رودخانه راکوتز چنان زیباست که دهان هر بیننده‌ای را به ستایش باز می‌کند.

تصویر این پل قوسی شکل زیبا در داخل آب یک دایره کامل ایجاد می‌کند که زیبایی منحصربه‌فرد و خاصی دارد. این زیبایی عکاسان زیادی را از سراسر دنیا برای عکاسی به این نقطه می‌کشاند. علاوه‌برآن داستان‌ها و افسانه‌هایی که در مورد پل شیطان نقل شده، پای ماجراجویان را نیز به این نقطه باز کرده است. جالب است بدانید که در هر فصل و در هر زمانی که به دیدن این پل بروید با منظره‌ای خارق‌العاده و بسیار رویایی مواجه می‌شود.

پل راکوتز زیبا روی رودخانه راکوتز

پل راکوتز در کجای آلمان واقع شده است؟

مکان دقیق پل شیطان در باغ‌های کرومولا در زاکسن آلمان است. در دل باغ‌های کرومولا پارک ملی   آزالیا و رودودندرون واقع شده است که به‌خاطر عبور رودخانه آرام و زیبای راکوتز از میان آن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این باغ‌ها حدود دویست هکتار از مساحت شهر گابلنتس آلمان را درست در شش کیلومتری مرز لهستان به خود اختصاص داده‌اند.

معماری عجیب پل شیطان

معماری این پل بسیار حیرت‌انگیز است. بنای پل کاملا سنگی است و با طبیعت همپوشانی خاصی یافته است. نمای پل قوسی شکل است و جالب اینجاست که طاق و قوس پل یک نیم‌دایره کامل است. بازتاب این نیم‌دایره سنگی در داخل آب رودخانه یک دایره کامل و زیبا به وجود می‌آورد.

معماری این پل مانند سایر بناهای قرن نوزدهم میلادی سبک گوتیک است. گوتیک نامی است که نویسندگان ایتالیایی بر روی افراد وحشی قبیله گوت‌ها می‌گذاشتند و بعد از آن این نام تبدیل به یک سبک معماری شد. رمی‌ها و ایتالیایی‌ها با استفاده از این سبک سعی می‌کردند تا بناهایی بسازند که دارای تقارن هندسی باشد.

تقارن یکی از ویژگی‌های اصلی معماری گوتیک است که در اغلب بناهای آن دوره به‌وضوح قابل مشاهده است. عمده مصالح به‌کاررفته در ساخت این پل سنگ و چوب است. سنگ به‌کاررفته برای ساخت پل، سنگ بازالت است.

این پل در آلمان توسط شیاطین ساخته شده است

داستان‌ها و افسانه‌های این پل

مردم محلی در قدیم اعتقاد داشتند ساخت پل سنگی قوسی شکل با چنین مهارت و دقتی از توانایی انسان خارج است. از همین رو ساخت پل کوارتز را به شیاطین نسبت داده‌اند. افسانه‌ها و داستان‌ها از مرگ مشکوک مردی می‌گویند که به‌عنوان اولین نفر پایش را به روی پل گذاشت.

این ماجرا باعث شد که بسیاری به این باور اعتقاد یابند که مرگ مرد به دلیل وجود نیروهای اهریمنی ای است که پل را به وجود آورده‌اند. به همین دلیل تا مدت‌ها کسی از روی این پل رد نشد و این پل متروکه باقی ماند.

در واقع گمنامی معمار سازند این پل که هیچگاه در تاریخ مشخص نشده است نیز در دامن‌زدن به شایعات بی تاثیر نبوده است. تنها چیزی که تاریخ‌نگاران توانستند درباره پل بیابند زمان ساخت آن است که به سال ۱۸۶۰ میلادی بازمی‌گردد.

پل‌های شیطان در آلمان

در سراسر آلمان حدود ۳۰ پل در همان زمان و با همان شکل و شمایل و به همان سبک ساخته شده است که به افسانه‌ها و شایعات بیشتر دامن زده است. عجیب‌ترین واقعیت درباره این پل‌ها این است که معمار و سازنده هیچ یک از این پل‌ها مشخص نیست!

دست‌زدن به این پل ممنوع است

از آنجایی که این پل گردشگران و ماجراجویان بسیاری را در سال‌های اخیر به این نقطه از آلمان کشانده است، دولت آلمان برای حفظ این حفظ این میراث ارزشمند خود دست‌زدن و راه‌رفتن بر روی پل را ممنوع کرده است. اگر قصد سفر به پارک ملی آزالیا و دیدن پل شیطان را دارید، از دستورالعمل‌های گفته شده حتما پیروی کنید.

چه کسی این پل ها را در آلمان ساخته است؟

پیشنهاد مطالعه: در این روستا گردن همه زنان دراز است را مطالعه کنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *