مانتو تابستانه

مانتو تابستانه + بهمن 1401

در فصل تابستان که تنوع مانتوها بسیار زیاد است افراد باید هزینه زیادی کنند تا همیشه خوش‌تیپ باشند، ما در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم چگونه با کمترین هزینه زیباترین مانتو را در یک ساعت بدوزید.

دوختن مانتو تابستانه

دوختن مانتو تابستانه یک هنر بسیار زیبا است که هم سر شما را گرم می‌کند هم از هزینه‌های اضافی برای خرید مانتو رها می‌شوید. همراه کوبهمگ باشید تا به کمک هم یک مانتو زیبا و مناسب فصل تابستان بدوزیم.

دوختن مانتو

هنگامی که شرایط دوخت لباس می‌رویم قبل از آن هزاران بار آن را تصور می‌کنیم. اگر نتیجه زحماتمان آن‌طور که می‌خواهیم نباشد، ممکن است دیگر سراغ خیاطی نرفته و پارچه‌ای که با همه ذوق و شوق خریداری کرده‌ایم را در جای دیگری بگذاریم.

یکی از پرکاربردترین و زیباترین مدل‌های مانتو برای فصول تابستان و بهار که بسیار هم مد هستند، مدل مانتو عبایی یا پانچو است. البته مدل مانتوی تابستانی دیگری هم موردپسند خانم‌های عزیز هست؛ اما این مدل مانتوها به دلیل داشتن آزادی بیشتر و اینکه مدل مانتو خنک بوده بسیار محبوب هستند.

دوختن مانتو تابستانه

برای دوختن مانتو تابستانه در ابتدا قسمتس که روی پارچه قرار دارد را به اندازه ۳ الی ۴ سانت تا می‌کنیم، قسمت پشت پارچه باید رو به روی شما قرار داشته باشد. این قسمت را مرتب تا کرده و سپس آن را اتو می‌کنید. سپس روی قد لباس، قسمت بالا به اندازه ۸ سانت برای یقه به طرف داخل می‌آییم. یک مقدار جلوتر رفته و از قسمت بالای پارچمون ۵ سانت به سمت پایین حرکت کرده زیرا می‌خواهیم اوریم سرشانه را مشخص کنیم.

بعد از قسمت داخلی که در ویدیو مشخص شده است به اندازه ۳۳ سانت پایین می‌آییم. این موضوع برای گشادی آستینمون هست. زیرا گشادی آستین ما در این مانتو تابستانه دو تیکه هست.

حالا تا جایی که علامت زدیم و ۳۳ سانت به‌طرف پایین حرکت کردیم، از همان جا که متر از بالابه‌پایین هست قد لباس را اندازه می‌گیریم. بعد از اندازه‌گیری‌هایی که در ویدئو مشخص شده است، شروع به دوختن مانتو می‌کنید.

هنگام اندازه‌گیری دقت کنید حتماً اندازه‌ها دقیق و مطابق ویدئو باشد. همچنین هنگامی که شروع به برش‌زدن می‌کنید حواستان باشد درست و به‌اندازه برش بزنید؛ زیرا اگر خطای کوچکی کنید، مانتو مدل درستی در نمی‌آید.نکات مهمی که هنگام دوختن مانتو تابستانه باید رعایت کنید

نکات مهمی که هنگام دوختن مانتو باید رعایت کنید

  • پارچه باکیفیت انتخاب کنید.
  • پارچه را قبل از دوخت بشویید.
  • بریدن پارچه را به‌درستی یاد بگیرید.
  • یک چرخ‌خیاطی خوب تهیه کنید.
  • پس از هر مرحله دوخت درزها را با اتو به‌خوبی پرس کنید.
  • از لایی با جنس مناسب لباس خود غافل نشوید.
  • مراقب چرخ‌خیاطی خود باشید.
  • دوخت لباس را با الگو بیاموزید.
پیشنهاد مطالعه: ست کردن لباس با رنگ سفید؛ یک تیپ جذاب تابستانی

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *