قلعه جنی کیش قلعه‌ای لبریز از داستان‌های وحشتناک + بهمن 1401

قلعه جنی کیش قلعه‌ای لبریز از داستان‌های وحشتناک + بهمن 1401

قلعه جنی کیش قلعه‌ای در غربی‌ترین نقطه کیش است که افسانه‌‍ها از موجودات اهریمنی و ترسناک آن می‌گوید. داستان‌هایی از مرگ‌های ناگهانی و بی‌رحمانه که هیچ‌کدام توسط انسان‌ها صورت نگرفته است.

قلعه جنی کیش

در جزیره زیبای کیش، توریستی‌ترین و جذاب‌ترین نقطه گردشگری جنوب ایران، قلعه‌ای ترسناک و مخوف به نام قلعه جنی کیش وجود دارد. این قلعه که یکی از مهم‌ترین آثار باستانی کیش است، داستان‌های ترسناک و اسرار سربه‌مهر بسیاری را در دل خود نگه داشته است. همراه مجله گردشگری کوبهسفری به این نقطه ترسناک ایران داشته باشید.

چرا قلعه جنی کیش معروف است؟

قلعه جنی کیش یکی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری در جزیره کیش در ایران است. این قلعه در شمال جزیره و در حاشیه روستای جنی واقع شده است. قلعه جنی یک ساختمان تاریخی با قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال است و به‌عنوان یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی ایران در میراث‌فرهنگی و تاریخی ثبت شده است.

خانه ارواح

قلعه جنی ساختمانی بزرگ و غنی از نظر معماری و تاریخی است که از سنگ و آجر ساخته شده است. بعضی‌ها زمان ساخت این قلعه را به دوره صفویان و در زمان حکومت شاه‌عباس دوم نسبت می‌دهند. بسیاری می‌گویند ساخت این قلعه کار پرتغالی‌هایی بوده که زمانی جنوب ایران را به تصرف خود درآورده بودند. به‌هرحال این قلعه سال‌ها محکم و استوار پابرجا مانده و افسانه‌ها را زنده نگه داشته است.

این قلعه بر اساس ساختار و قواعد معماری خاصی طراحی شده است. دیوارهای ضخیم و برج‌های مرتفعی دارد که آن ظاهری نیرومند هیبتی مقاوم بخشیده‌اند.

داستان‌های ترسناک قلعه جنی

داستان‌های ترسناک زیادی درباره قلعه جنی کیش می‌گویند که مرز بین خیال و واقعیت در آن‌ها مشخص نیست؛ اما مشهورترین این داستان‌ها را ما برای شما بازگو می‌کنیم.

اتاق های خالی

داستان چهار سرباز

پاسگاه کیش نام قلعه جنی کیش در اوایل قرن چهلم هجری شمسی بوده است. قلعه در منطقه‌ای دور از شهر و خالی از سکنه بوده و در اطراف قلعه هیچ موجود زنده‌ای دیده نمی‌شده؛ اما همیشه صدای خش‌خش و همهمه از اطراف شنیده می‌شده است. در شبی که تعدادی از سربازان سرپست خودشان بودند اتفاق عجیب و ترسناکی می‌افتد. در هنگام تعویض شیفت سربازان تازه از راه رسیده با اجساد کبود و سیاه شده چهار سرباز شیف قبلی مواجه می‌شوند. این اتفاق باعث می‌شود همه سربازان و درجه‌داران قلعه را ترک کرده و این قلعه برای همیشه متروکه شود.

راهروی بی استفاده قلعه

عروسی جنیان

بین مردم محلی کیش این روایت نیز در مورد قلعه جنی گفته می‌شود، یک راننده تاکسی که در این مسیر برای مسافران کشتی یونانی منتظر است، بعد از مدتی بی‌خبر در مسیر شروع به حرکت می‌کند تا به قلعه جنی می‌رسد، زمان رسیدن او درست موقع عروسی جنیان بوده است، راننده جنیان را با لباس‌های بلند و سفید می‌بیند و مطابق با تعریف او اجنه به‌جای پا سم داشتند؛ او از ترس ماشین را خاموش و سرش را پایین می‌اندازد تا عروسی جنیان تمام شود پس از آن به شهر بازمی‌گردد و داستان را برای مردم تعریف می‌کند.

اینکه آیا این داستان‌ها واقعیت دارد یا خیر هیچ‌گاه مشخص نشده است. اما سال‌هاست که گردشگران کنجکاو بسیاری به قلعه جنی سفر می‌کنند تا شاید بتوانند نشانی از جن‌ها بیابند.

قلعه جنی ترسناک

پیشنهاد مطالعه: فانوس دریایی وهم‌آلود، در تسخیر روح دختران جوان! را مطالعه کنید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *