فرکردن مو با اتو + بهمن 1401

فرکردن مو با اتو + بهمن 1401


فر کردن مو یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که افراد برای آرایش موی خود انجام می‌دهند. در ادامه روش این کار را به شما آموزش می‌دهیم.

فرکردن مو با اتو

خانم‌ها برای فر کردن مو می‌توانند از روش‌های گوناگونی استفاده کنند. یکی از آسان‌ترین روش‌ها، تکنیک فرکردن مو با اتو مو است که شما با اندکی تمرین می‌توانید به زیبایی هرچه تمام‌تر مو‌های خود را حالت دهید. همراه مجله اینترنتی کوبهباشید.

فرکردن مو با اتو

فر کردن مو با اتو مو یک روش معمول برای ایجاد فرم و حجم در موها است. در زیر توضیحاتی راجع به فر کردن مو با استفاده از اتو مو آورده شده است:

  • آماده‌سازی برای فرکردن مو با اتو: قبل از شروع فر کردن مو با اتو، مطمئن شوید که موها کاملاً خشک و آزاد از محصولات مانند ژل یا اسپری هستند. همچنین می‌توانید از یک محصول حفاظتی مانند اسپری حرارتی استفاده کنید تا موهایتان از آسیب حرارتی حفظ شود.
  • تنظیم دمای اتو: اتو مو دارای تنظیمات دما است. از طریق دستورالعمل هر مدل، دمای مناسب برای نوع موهایتان را تنظیم کنید. به‌طورکلی، موهای نازک و آسیب‌پذیر نیاز به دمای پایین‌تری دارند تا از آسیب حرارتی جلوگیری کنید. چنانچه موی شما بسیار ضخیم و زبر است اتو باید زیاد داغ شود؛ یعنی حداقل ۴۰۰ درجه فارنهایت و یا ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد. دنبال یک اتوی صاف با لبه‌های گرد باشید که از غیرطبیعی شدن مو جلوگیری شود.
  • یک ژل سبک به موهای خود بزنید برای فرکردن مو با اتو که به این ترتیب یک محافظ حرارتی برای جلوگیری از آسیب روی ساقه مو ایجاد شود. اگر به محصولات طبیعی علاقه دارید، می‌توانید از روغن بادام شیرین به عنوان یک محافظ استفاه کنید.

فرکردن مو

  • حدود ۲ تا ۵ سانتی‌متر از مو را تا نیمه به صورت رشته‌ای گیره بزنید تا بتوانید به راحتی از اتو استفاده کنید و اتو را در جهتی که می‌خواهید حلقه‌های فر ایجاد شود، بچرخانید.
  • اتوی مو را به آرامی میان دسته‌های مو بکشید، در حالی که فرم منحنی حلقه‌های مو حفظ بشود.
  • روی بخش‌های کوچکی از مو این مراحل را تکرار کنید تا تمام موهای سر فر شود. نگران نباشید، هرچه بیش‌تر این کار را انجام دهید، سریع‌تر به هدف خود خواهید رسید.
  • بعد از فر کردن مو با اتو باید مو‌ی فر شده را اسپری کنید تا مدت طولانی‌تری به همین حالت باقی بماند. از اسپری‌هایی که در هوا پخش می‌شوند استفاده کنید تا از مرطوب شدن بیش از حد مو و رشد قارچ‌های پوستی جلوگیری شود؛ همچنین در نظر داشته باشید که از لایه‌های زیرین شروع به اسپری کردن کنید.

مو

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با یکی از روغن‌های مناسب مو ” جلوگیری از جوش صورت در خانه” را مطالعه کنید.


نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *