ازدواج با مرد کوچکتر از خود شما را دچار چه چالش‌هایی می‌کند؟ + بهمن 1401

ازدواج با مرد کوچکتر از خود شما را دچار چه چالش‌هایی می‌کند؟ + بهمن 1401

امروزه بسیاری از خانم‌ها هستند که به ازدواج با مرد کوچک‌تر از خودشان اقدام می‌کنند اما زندگی این افراد مشکلاتی را دارد که هر فردی باید قبل از ازدواج راجع به آن‌ها اطلاعاتی داشته باشد.

ازدواج با مرد کوچکتر از خود

تفاوت سنی زیاد، به خصوص زمانی که زن از مرد بزرگتر است، می‌تواند برخی مشکلات را به وجود آورد. ممکن است به عنوان یک زنی که چند سال از شوهرش بزرگ‌تر است و همسری جوان‌تر دارد، نتوانید برخی خصوصیات ناپایدار و عدم تجربه او را تحمل کنید. با مجله اینترنتی کوبههمراه باشید تا بدانید ازدواج با مرد کوچکتر از خود چه مشکلاتی دارد؟

ازدواج با مرد کوچکتر از خود چه مشکلاتی دارد؟

باورهای عرفی و سنتی در ایران، معمولاً نشان می‌دهد که پسر باید از دختر بزرگتر باشد. اما امروزه الگوهای اختلاف سنی میان زوج و زن اصلاح شده و به تدریج شاهد ازدواج‌هایی هستیم که زن بزرگتر از مرد است.

ازدواج با مرد کوچکتر از خود چه مشکلاتی دارد؟

گاهی حوصله‌تان را سر می‌برد

هنگامی که با مردی ازدواج می‌کنید که از شما کوچکتر است، با گذشت زمان و افزایش سن شما، دیگر تحمل خامی و عدم تجربه او را نخواهید داشت. شما به دلیل اینکه این دوره از زندگی که همسرتان در آن قرار دارد را گذرانده اید و با دغدغه‌ها و تفکراتی که او در این سال‌ها با آنها سر و کله می‌زند آشنا هستید، دیگر حوصله آزمون و خطایش را ندارید، مخصوصاً اگر همسرتان در حال گذراندن سنین ۲۰ تا ۳۰ سال باشد.

او را کنترل می‌کنید

در ازدواج با مرد کوچکتر از خود باعث می‌شود که شما حرف اول را در زندگی بزنید و خواسته‌ها و تصمیم‌ها را به دست بگیرید و او را کنترل کنید. بخشی از این قدرت و اقتدار را همسرتان به شما واگذار می‌کند، زیرا او با از دست دادن اعتماد به نفس در زندگی با شما، قبل از انجام هر کاری از شما تأیید می‌گیرد. اما بخش دیگر از این اقتدار از تصور ذهنی خودتان نشات می‌گیرد. اگر به روابط بین همسرها علاقه دارید، مطلب هشدار! زیاد به همسرتان پیامک ندهید! را بخوانید.

از علایقتان دست می‌کشید

در ازدواج با مرد کوچکتر از خود ممکن است به دلیل جوان‌تر به نظر رسیدن، تلاش کنید تا افکار و رفتارتان را به سبک و سیاق میل و علاقه‌های همسرتان تنظیم کنید. به عبارت دیگر، به جای معاشرت با دوستان همسن و همسال خود، سعی کنید در گروه دوستان همسرتان جا بیفتید و رفتاری مشابه آن‌ها انتخاب کنید. این تغییرات ابتدا ممکن است شما را جذب کند و روحیه‌تان را تغییر دهد، اما پس از مدتی شاید دلتان بخواهد به روزهای قبلی بازگردید و بر اساس شخصیت واقعی خود رفتار نمایید.

به خودتان شک می‌کنید

به خودتان شک می‌کنید

در ازدواج با مرد کوچکتر از خود بعد از مدتی، به خودتان شک می‌کنید و خود را با زنانی همسن یا کوچکتر از همسرتان مقایسه می‌کنید. شاید به تناسب صورت و چین و چروک‌ها، موهای سفید در سر و تغییرات در تناسب اندامتان توجه کنید.

این تردیدها به مرور زمان شما را نسبت به همسرتان بی‌اعتماد می‌کند و به هر رفتار کوچکی که همسرتان انجام می‌دهد، حساسیت پیدا می‌کنید و حضور همسرتان در کنار زنان جوان را تهدید تلقی می‌نمایید.

از رابطه جنسی‌تان ناراضی هستید

در ازدواج با مرد کوچکتر از خود ممکن است در مسائل جنسی دچار مشکل شوید و این مسئله به تدریج باعث سرد شدن روابط بین زوجین در بحث تحکیم خانواده می‌شود. وقتی زن به دوران میانسالی وارد می‌شود، طبیعتاً دچار کاهش علاقه جنسی می‌شود که ممکن است روابط بین زوجین را متأثر کند. همچنین، سن باروری در خانم‌ها محدودیت دارد در حالی که در مردان این محدودیت وجود ندارد. این مسئله نیز می‌تواند مشکلاتی را برای اینگونه خانواده‌ها ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از روان‌شناسی چگونه پدر و مادر را برای ازدواج راضی کنیم؟ را بخوانید.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *